جو بایدن ایالات متحده آماده است تا جهان را رهبری کند

جو بایدن رئیس جمهوری احتمالی ایالات متحده در حضور تیمی که فهرست آن را یک روز پیشتر منتشر شده کرده بود، به معرفی تیم سیاست خارجی و امنیت ملی خود پرداخت و گفت:‌ این تیمی است که نشان می‌دهد آمریکا بازگشته است، آماده رهبری در جهان و نه عقب‌نشینی از آن است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این باره نوشت:  جو بایدن گفته است که با هم، و با این خادمان ملت، ایالات متحده را در سطح جهانی و به رهبری جهانی و مدیریت اخلاقی آن، بازمی‌گردانند.

این خبرگزاری درادامه نوشته است که آنتونی بلینکن برای سمت وزیر خارجه، آلهاندرو مایورکاس به عنوان وزیر امنیت میهن، آوریل هِینس به عنوان مدیر اطلاعات ملی، لیندا توماس گرین فیلد به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل،‌ جیک سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید و همچنین جان کری به عنوان نماینده ویژه در امور تغییرات اقلیمی، از سوی آقای بایدن انتخاب شدند.

این  افراد پس از سخنرانی بایدن شادمانی خود را به مردم ایالات متحده ابراز کردند.

پرزیدنت ترامپ یک روز پیشتر از آغاز روند انتقال قدرت به رئیس جمهوری منتخب آمریکا خبر داد. رئیس جمهوری ایالات متحده در توییتر خود نوشت : «در راستای منافع کشور او از اداره خدمات عمومی و همچنین دولت خود خواسته که پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت را انجام دهند ».