جو بایدن همزمان که با حامیان ترور سلمان رشدی مذاکره می کند حمله تروریستی به وی را محکوم و وحشیانه دانست

جو بایدن همزمان که با حامیان ترور سلمان رشدی مذاکره می کند حمله به سلمان رشدی را محکوم و وحشیانه دانست

با گذشت دو روز از حمله تروریستی به سلمان رشدی نویسنده شهیر هندی-بریتانیایی و خالق کتاب آبات شیطانی همچنان واکنش ها به این رویداد تروریستی ادامه دارد و در تازه ترین واکنش جو بایدن با یک روز تاخیر این حمله تروریستی را محکوم کرد و در پیام خود نوشت:سلمان رشدی نماد حقیقت، شجاعت، ایستادگی و بیان بی‌پروای عقاید است و اینها ایده‌آل‌هایی است که جهان به آن نیاز دارد.

بایدن در حالی این حمله تروریستی به جان سلمان رشدی را محکوم کرد که نماینده او رابرت مالی و تیم او با دادن امتیازهای منحصر به فرد به ٰرژیم در حال راضی کردن رژیم اسلامی برای امضای برجام و زنده کردن آن هستند.

بایدن در ادامه پیام خود آورد: در همبستگی با سلمان رشدی و همه حامیان آزادی بیان، بر تعهد خود به ارزش‌های آزادی در آمریکا تاکید می‌کنیم.

آگاهان و تحلیلگران امور این پیام بایدن را شعاری و برای رفع تکلیف دانستند و ارزیابی کردند که اگر بایدن در تلاش خود برای محو تروریسم جدی بود با رژیم که به نظر می رسد عامل ترور رشدی و دیگر اعمال تروریستی در جهان است مذاکره نمی کرد و به رژیم اسلامی امتیاز های کلان نمی داد.

بسیاری از نمایندگان کنگره و سنا ایالات متحده پس از حمله تروریستی به جان رشدی از بایدن و تیم او خواسته اند تا به نشانه اعتراض مذاکرات با رژیم ملایان را متوقف کند.

اما بایدن و تیم او همچنان مشغول مذاکرات پیدا و پنهان با رژیم اسلامی برای زنده کردن برجام و دادن پول های هنگفت به ملایان هستند.