جیسون برادسکی: توافق تاریخی میان اسرائیل و امارات عربی متحده «یک تیر هشدار برای حکومت اسلامی ایران» است

جیسون برادسکی، رئیس سیاست‌گذاری گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» مستقر در نیویورک، می‌گوید که توافق صلح میان اسرائیل و امارات عربی متحده توسط پرزیدنت ترامپ ،  «یک دستاورد تاریخی برای اسرائیل، ایالات متحده، و امارات عربی متحده است».

انور قرقاش، وزیر خارجه امارات، در واکنش به اظهارات تند مقامات حکومت ایران، در ارتباط با توافق روابط امارات و اسرائیل  به  خبرگزاری «بلومبرگ» گفت: «این “توافق” درباره حکومت  ایران نیست. این مربوط به امارات عربی متحده ، اسرائیل و ایالات متحده است».

برادسکی در ادامه گفت: «این “توافق” به آرمان صلح در منطقه کمک می‌کند زیرا همراستایی فزاینده‌ای میان اسرائیل و جهان عرب وجود دارد و آنها اختلافات تاریخی را کنار می‌گذارند تا با یکدیگر همکاری کنند و نیات و رفتار شریرانه رژیم ایران را خنثی نمایند.»

برادسکی افزود:  زمان اعلام این توافق توسط پرزیدنت ترامپ  بسیار حائز اهمیت است،  «زیرا این توافق در شرایطی به دست آمده که شورای امنیت سازمان ملل در فکر تمدید تحریم تسلیحاتی علیه حکومت ایران است».

برادسکی در ادامه با اشاره به نامه ای که هفته گذشته شورای همکاری خلیج [فارس] برای شورای امنیت فرستاده بود گفت: این  شورا نیز شورای امنیت را به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تشویق کرد. این درخواستی است که اسرائیل نیز مطرح کرده است. بنا بر این، زمان این توافق از اهمیت بسیاری برخوردار است و نشان می‌دهد که همراستایی فزاینده‌ای بین اسرائیل و جهان عرب در این موضوع وجود دارد».

جیسون برادسکی گفت: «مهمترین موضوع این توافق این  است که اسرائیل و امارات متحده عربی به هم نزدیک می‌شوند تا بر تهدید واقعی علیه منطقه، یعنی ایران، تمرکز کنند».

رئیس سیاست‌گذاری گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» گفت: «اگر چنان اتفاقی – یعنی توافقی مشابه توافق ابراهیم، که مذاکره‌اش انجام شد و امروز خبرش اعلام شد – حاصل شود، شرایط در منطقه کاملا تغییر خواهد کرد. این یک دگرگونی بسیار بزرگ ژئوپلیتیکی خواهد بود. و این، یک بار دیگر همکاری میان اسرائیل و جهان عرب در برابر رفتار شریرانه ایران را مستحکم خواهد کرد».