حالا نوبت خودستایی معاون وزیر دفاع است که می گوید رژیم موشک های دقیقی دارد که افشا نکرده است

جانشین وزیر دفاع رژیم نیز، به تقلید از فرمانده سپاه پاسداران ادعا کرده گفت : موشک‌های دقیقی داریم که رسانه‌ای نکرده‌ایم. ممکن است این یک نوع  شیوه جنگ روانی باشد که  شماری از آخوند ها گفته اند که حکومت ایران  جنگ افزار های محرمانه ای دارد که هنوز رسانه ای نشده است.

قاسم تقی‌زاده جانشین وزیر دفاع حکومت ایران در پیش از خطبه های نمازجمعه تهران گفت، جمهوری اسلامی موشک‌های بسیار دقیقی دارد که تاکنون آنها را پنهان نگاه داشته است، چرا که می‌خواهد در صورت لزوم دشمنان خود را غافلگیر کند.

وی افزود: آمریکایی‌ها به‌خوبی می‌دانند که نیروهای ایرانی لازم نیست برای مقابله با آنها تا نیویورک روند، بلکه امروز ده‌ها هزار آمریکایی در منطقه هستند و برای همین نیز رهبر جمهوری اسلامی پیش‌بینی کرده که آمریکا با ایران وارد جنگ نخواهد شد.

جانشین وزیر دفاع جمهوری اسلامی گفت: «حکومت  ایران در حد تهدیداتی که متوجه آن است موشک می‌سازد و این تهدیدها فعلا تا ۱۸۰۰ کیلومتر است».

ایالات متحده پیشتر گفته بود یکی از دلایل خود برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران در ارتباط با  برنامه موشکی این کشور است و خواستار توقف آن شده است، امری که مقامات جمهوری اسلامی آن را به شدت رد می‌کنند.

حکومت ایران بارها گفته بود که  برنامه موشکی آن صرفا دفاعی‌ است و به دیگران اجازه نخواهد داد که درباره مسائل دفاعی این کشور تصمیم بگیرند.

در واکنش به اعزام رزم ناو ها از چند کشور جهان برای ادامه جلوگیری از تعرض سپاه پاسداران به نفتکش های خارجی فرمانده سپاه پاسداران گفت : امنیت خلیج فارس در دست  قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ دشمنان نمی‌توانند به این امنیت خدشه وارد کنند.

پاسدار حسین سلامی در گفت و گو با خبرنگاران گفت:   فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امنیت به فضل الهی با حضور مسلط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برقرار است و امنیت خلیج فارس در ید قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به آخرین وضعیت امنیت منطقه خلیج فارس افزود: امنیت به فضل الهی با حضور مسلط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برقرار است و امنیت خلیج فارس در ید قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است و دشمنان نخواهند توانست خدشه‌ای بر این امنیت وارد کنند.

حکومت ایران ادعا کرد که با بکار گیری  سلاح توپ‌ لیزری از این پس مراکز حساس کشور با سامانه‌های لیزری محافظت می‌ شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمهوری اسلامی ایران به توانمندی ساخت و به‌کارگیری توپ‌های جدیدی که از لیزرهای با توان بالا استفاده می‌کنند دست پیدا کرده و این تسلیحات را برای حفاظت از برخی مراکز حساس کشور به‌کار گرفته است.

پاسدار شاهرخ شهرام ،معاون وزیر دفاع و رئیس شرکت صنایع الکترونیک (صاایران) در این باره اظهار داشت: استفاده از لیزر در سامانه‌های توپخانه‌ای با دو هدف صورت می‌گیرد که می‌تواند به افزایش حجم آتش، تحرک و دقت کمک کند.

رئیس صاایران افزود: یکی از جاهایی که ما از لیزر الآن هم استفاده می‌کنیم، برای آماده‌سازی سامانه‌های توپخانه‌ای و روانه‌سازی توپ و رادار است تا سامانه بتواند هدف را با دقت بالا ردگیری کرده و مورد اصابت قرار دهد.

وی افزود: در موضوع کُشندگی نیز دستاوردهای خوبی داشتیم که همه آنها تولید داخل هستند، برای مثال در دنیا متداول است که پرنده‌های رادارگریز خود را از لایه‌های کامپوزیتی می‌سازند تا هم رادارگریز باشد، هم سبک باشد و هم به تداوم پروازی آن در هوا کمک کند. این بدنه کامپوزیتی در برابر لیزرهای پرتوان آسیب‌پذیر است و ما با استفاده از این لیزرها که در اختیار داریم می‌توانیم آنها را منهدم کنیم.

یک دیدگاه

Comments are closed.