حان بولتون علل تصمیم آمریکا به خروج از شورای حقوق بشر را بیان کرد

جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا از تصمیم دولت ترامپ برای خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد دفاع کرد و گفت: آمریکا احتیاجی به ارگانی مانند این ارگان وابسته به سازمان ملل برای قضاوت در مورد اقداماتش ندارد.

جان بولتون به برنامه فاکس و دوستان در شبکه فاکس نیوز گفت: خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام عزم آمریکا به پایبند بودن در قانون اساسی آمریکا می باشد و اینکه قدرت بالاتری در سازمان ملل مثل سازمان شورای حقوق بشر و کمیسیون حقوق بشر ندارد. که در آن بر عملکرد ما قضاوت کند و به ما در مورد چگونگی اعمال قانون اساسی نصیحت و پیشنهاد دهد. ما نیز اشتباه می کنیم و اشتباهات خود را می پذیریم واین نحوه خوبی برای حکومتداری است.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد یک روز قبل اعلام کرد که:آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خارج می‌شود. نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در سخنان خود از رویکرد مزمن  ضد اسرائیلی  اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انتقاد کرد و گفت: ایالات متحده بارها و بارها به این شورا فرصت تغییر داده است.

سازمان ملل متحد اعلام کرد که حکومت سوریه و شورشیان در جریان عملیات نظامی خود در غوطه شرقی در حومه دمشق مرتکب جنایات جنگی شدند .

یک دیدگاه

Comments are closed.