حجاریان: مردم ایران اعتماد خود را نسبت به جریانات سیاسی از دست داده اند که به ضرر این جنبش ها می باشد

سعید حجاریان یکی از چهره های جناح موسوم به اصلاح طلب می گوید که مردم ایران اعتماد خود را نسبت به جریانات سیاسی در کشور از دست داده اند سعید حجاریان در این باره گفتک مردم به جریان‌های سیاسی بی اعتماد هستند و هر نوع لغزش و اشتباه تاکتیکی و استراتژیک به مثابه مرگ یک جریان است،

این چهره  اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه سازندگی گفت: «اگر شرایطی به وجود بیاید و مانند کشورهای دموکراتیک پلاستیک گلخانه را بردارند و انتخابات شفاف شود و هیچ گونه حمایتی صورت نگیرد، نه تو مانی و نه من. نه اصول‌گرایی باقی می‌ماند و نه اصلاح‌طلبی. حال باید از اصول‌گرایان پرسید می‌خواهند شرایط گلخانه‌ای را ادامه دهند».

وی تاکید کرد: «واضح است، استراتژی حضور بی قیدوشرط، مردم و اصلاح طلبان را به کلی از یکدیگر جدا می‌کند، اکنون، مردم به جریان‌های سیاسی بی اعتماد هستند و هر نوع لغزش و اشتباه تاکتیکی و استراتژیک به مثابه مرگ یک جریان است، امروزه برخی از مردم می‌گویند شما گفتید به روحانی رأی بدهید تا شرایط سامان شود؛ اما این طور نشد، فلذا دیگر با طناب شما به چاه نمی‌رویم. پس، اگر گفتار انتخاباتی تولید می‌کنیم باید مبتنی بر تحلیل‌های دقیق باشد نه صرفاً هراس‌افکنی و انتخاب بین بد و بدتر و بدترین».

به گزارش برخی رسانه های داخلی مردم ایران با پشت سر گذاشتن دوران های مختلف  جناح های سیاسی و با سپری کردن شرایط دشوار اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی از جمله بیکاری و فقر و تورم و نبود حمایت دولتی ، نسبت به تمامی جریان های سیاسی بی اعتماد شده اند و دیگر تمایلی به حضور در انتخابات ندارند .در بسیاری از اعتراضات با سر دادن شعارهایی علنا نظر خود را اینگونه اعلام کرده اند اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا.

با نزدیک شدن به انتخابات در حکومت ایران روز به روز به دامنه افشاگری مقامات رژیم ایران افزوده می شود وب سایت خبر آنلاین با  انتشار یک گزارش تازه افشا کرد که قالیباف ۶۰ میلیارد تومان به خیریه همسرش کمک کرده بود.

محمدباقر قالیباف از سال ۸۴ تا ۹۶ به مدت دوازده سال شهردار تهران بود و در این مدت انتقادها از فساد او اطرافیانش همواره در رسانه های داخلی و خارجی ایران مطرح بوده است.که در این رابطه شماری از  رسانه‌های ایران جزئیاتی از گزارش مفصل مربوط به تخلفات گسترده شهرداری تهران در سال ۹۳ را منتشر کرده‌اند که حدود دو هفته پیش در شورای شهر تهران مطرح شد.

در ادامه این گزارش آمده است : این رسانه‌ها با اشاره به مواردی نظیر کمک‌های گسترده به خیریه متعلق به همسر محمدباقر قالیباف و حساب‌های بانکی مخفی، موجب تعجب همگان شده است .

به گزارش  وبسایت خبر آنلاین برخی از مواردی که در گزارش حسابرسی شورای شهر تهران به آنها اشاره شده شامل «۴۷ فقره حساب بانکی مخفی، بدهکاری ۲۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی قوه قضائیه به شهرداری و عدم پرداخت آن، طلب ۴۹۷ میلیارد تومانی شهرداری از بنیاد تعاون سپاه، پرداخت ۶۰ میلیارد تومان کمک و همچنین اعطای زمین‌هایی به مساحت هفتادهزار متر، هفت‌هزار متر و سه‌هزار متر به خیریه امام رضا متعلق به همسر قالیباف و خرید و فروش ایستگاه مترو می باشد.

برخی منابع خبری می گویند در زمان صدارت محمدباقر قالیباف در سمت  شهردار تهران یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه خواستار رسیدگی قضایی به تخلف‌های شهرداری شده بود و نوشته بود:رویه‌های خلاف شهرداری تهران به سایر شهر‌ها و استان‌ها ازجمله قزوین و اصفهان  تسری یافته و یکی از عوامل گسترش فساد و نابسامانی‌های اجتماعی و ایجاد عقده در مردم و کاهش اعتماد آنها نسبت به نظام تلقی می‌شود.

محمدباقر قالیباف در حال حاضر، با حکم رهبر جمهوری اسلامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.