حداد عادل:واگذاری خانه ۲۰۰میلیاردی و زمین ۴۰۰میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مدرسه من با دستور رهبر بود

پس از یک هفته سکوت، حداد عادل پدر عروس، علی خامنه ای، برای برائت خودش از یک مورد غارت بیت المال پرده برداشت و اعتراف کرده گفت: واگذاری خانه ۲۰۰میلیاردی و زمین ۴۰۰میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مدرسه من با دستور رهبر بود.

غلامعلی حدادعادل در واکنش به سخنان پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان،که گفته بود «ملک ۲۰۰ میلیارد تومانی و زمین ۴۰۰ میلیارد تومانی که در اختیار حدادعادل و مدرسه فرهنگ» قرار گرفته است، گفت که واگذاری هر دو مورد با موافقت و دستور علی خامنه‌ای به بنیاد مستضعفان انجام شده است.

بنیاد مستضعفان، سرپرست همه اموال و املاک است که رژیم از صاحبان پیشین خود مصادر کرده و اکنون بخش اعظمی از آنان را در اختیار دارد و تحت نظارت و رهبری کامل علی خامنه ای است.

پرویز فتاح، در یک برنامه تلویزیونی گفته بود که ارزش ملکی که غلامعلی حدادعادل از سال ۱۳۷۲ در خیابان فرشته از بنیاد مستضعفان برای دایر کردن مدرسه فرهنگ اجاره کرده، امروز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است، اما او اجاره بهای آن را به روز نمی‌پردازد و تاکنون حاضرنشده این ملک را با وجود کش و قوس‌های فراوان به بنیاد بازگرداند.

فتاح در ادامه افزوده بود  که علاوه بر ملک خیابان فرشته، حدادعادل زمین دیگری به مساحت هشت هزار متر مربع از بنیاد گرفته بود که در آنجا شعبه‌ای از مدرسه فرهنگ را بسازد. ارزش این زمین ۴۰۰ میلیارد تومان است و چون در منطقه هروی و بر روی گسل، حدادعادل نتوانست مجوز ساخت مدرسه را بگیرد و زمین را به تازگی به بنیاد برگردانده است.

غلامعلی حدادعادل، که مشاور عالی علی خامنه‌ای و پدر همسر مجتبی خامنه‌ای است.

حدادعادل به صراحت خطاب به رییس بنیاد مستضعفان گفت: «جناب  فتاح از شما می‌پرسم آیا نمی‌دانستید که مدرسه فرهنگ بعد از اطلاع رهبری به من داده شد؟!

او در توجیه این اقدام خامنه ای گفت:  « جناب  فتاح به خوبی می دانید  خانه‌ای که مدرسه شد برای مدرسه مناسب نبود، اما علی خامنه ای پدر داماد من  با همه احتیاطی که در باب استفاده از بیت‌المال دارند با توجه به اساسنامه موسسه فرهنگ که در آن قید شده بود اموال مدرسه متعلق به شخص نیست بلکه به بیت‌المال تعلق دارند موافقت کردند زمینی از بنیاد در اختیار موسسه قرار گیرد تا پس از ساخت مدرسه در آن، خانه قبلی به بنیاد برگردد».

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، یک ماه پس از روی کار آمدن حکومت اسلامی به دستور خمینی به هدف تجمیع اموال و دارایی‌های مصادره شده افرادی که به خارج گریختند و یا اعدام شدند و تخصیص آن به نیازمندان، راه‌اندازی گردید و هم اکنون یکی از نهادهای متمول و قدرتمند زیر نظر علی خامنه ای  است که هیچ شفافیتی درباره وضعیت مالی آن وجود ندارد اما برآورد شده که صاحب میلیاردها دلار دارایی است.

احمد توکلی، نماینده مجلس نیز دو روز پیش  درباره  بنیاد مستضعفان گفت که مصادره اموال مردم ای که به خارج رفتند در ابتدای زمامداری حکومت  «براساس ضوابط و قانون نبود و در آن زمان برخی قضات کم‌سواد یا ظالم نیز وجود داشتند که به اشتباه یا عمد، مال مردم را می‌گرفتند که چندین نوبت به این مسائل رسیدگی شد و هنوز هم دادگاه‌هایی وجود دارد که به این مسائل رسیدگی کرده و اموال مردم را به آنان برمی‌گردانند».

توکلی گفت: «قابل‌انکار نیست که بنیاد مستضعفان، سازمانی عریض و طویل است با گردش مالی ۳۶ هزار میلیارد تومانی.»

برخی بر این باورند که اموال این بنیاد تحت کنترل رهبر حکومت  اسلامی ایران است که بخشی از سودهای بنیاد مستضعفین مستقیما به حساب های بانکی علی خامنه ای در بانک های خارجی فرستاده می شود

وزارت خارجه آمریکا نیز سال گذشته  در پیامی در توییتر خود به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد ، به ثروت علی خامنه ای  و بنیاد مستضعفان و نهادهای زیر مجموعه او نوشته بود او که مرد مقدسی خوانده می‌شود، املاک اقلیت‌های دینی را می‌بلعد و بعد پول نقد را به سپاه پاسداران منتقل می‌کند.