حزب الله لبنان ادعا میکند که حملات  موشکی حماس و جهاد علیه اسرائیل، اجرای همان آرزوی قاسم سلیمانی است

یکی از سرکردگان حزب الله لبنان در واکنش به حملات موشکی از غزه به سوی نواحی مسکونی در اسرائیل را که هدف از آن کشتن زن و کودک و بزرگ و کوچک است، براورندۀ انتظارات و امیدهای قاسم سلیمانی دانست و آن را الهام گرفته از رژیم ایران توصیف کرد.

این فرد به نام هاشم صفی الدین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المنار، وابسته به حکومت ایران، از جمله  گفت: «راکت هایی که امروز در فلسطین شلیک شدند، امید و آرزوهای فرماندهانی چون سردار قاسم سلیمانی، عِماد مُغنیه و مصطفی بدرالدین را در بر داشته است». هر سه این افراد کسانی بودند که به علت عملیات تروریستی خود هلاک شدند

صفی الدین در ادامه سخنان خود، عملا گفت که بسیاری از موشک های شلیک شده از غزه به سوی خاک اسرائیل توسط رژیم ایران تامین شده است. او گفت: «امروز سپاه قدس در منطقه، دستاوردهای بزرگی را محقق می کند

صفی الدین گفت: «دستاوردهای جبهه مقاومت در فلسطین اشغالی، از برد نظامی، در سطح بسیار بالایی قرار دارد و بسیار بیشتر از آن است که رژیم صهیونیستی تصور می کند».

ارزیابی بر این است که بخش اعظم تسلیحات و پولی که به دست سازمان های ترور فلسطینی در غزه می رسد، توسط رژیم ایران و از طریق تونل هایی تامین می شود که بین نوارغهز و شبه جزیره سینا حفر شده است. ارتش مصر در شبه جزیزه سینا حضور چشمگیری ندارد و از این رو گروه های افراط گرای اسلامی و تروریستی توانسته اند در آن سرزمین فعالیت گسترده ای داشته باشند.

علی خامنه ای چند سال پیش گفته بود: به همان نسبت که گروه های ترور فلسطینی در غزه به موشک مجهز شده اند، باید به فلسطینیان کرانه باختری نیز همین نوع اسلحه را قاچاق کرد تا اسرائیل از دو سو هدف حملات موشکی قرار گیرد.

در جریان موشک پرانی های دو روز گذشته، در فرودگاه بین المللی بن گوریون که در فاصله ۱۵ کیلومتری از جنوب تل آویو قرار دارد، اقدامات احتیاطی انجام شد.

یکی از نتایج موشک پرانی روز گذشته به سوی بندر اشکلون در فاصله بیست کیلومتری از غزه، اصابت به یک انبار انتقال نفت بود که موجب آتش سوزی چند ساعته گردید.

این انبار متعلق به شبکه شاه لوله نفتی اسرائیل است که در گذشته نفت ایران را از طریق بندر ایلات در جنوب کشور، به بندر اشکلون در جنوب غرب اسرائیل منتقل میکرد که از آنجا به اروپا منتقل گردد و ایران هزینه حق العبور از کانال سوئز را نپردازد. این شبکه همچنان برقرار است، ولی این بار نفت صادراتی عربی از آن جا می گذرد که جزئیات آن محرمانه است.