حزب الله لبنان به اسرائیل هشدار داد؛ ولی هواپیماهای اسرائیل مواضع “جبهه مردمی” در لبنان را بمباران کردند

فردای روزی که حسن نصرالله در یک سخنرانی تهدیدآمیز وعده داد که از اسرائیل به شدت انتقام خواهد گرفت، و پهپادهای اسرائیلی را که به فراز لبنان برسند، هدف قرار خواهد داد، نیروی هوایی اسرائیل دوباره وارد حریم هوایی لبنان شد و یک ستاد عملیاتی گروه تروریستی “جبهه مردمی آزادی فلسطین، ستاد کل” را مورد حمله قرار داد. این گروه به فرماندهی احمد جبرئیل در روزهای اخیر به سوی پرنده های هوایی اسرائیل که در خاک لبنان مشغول انجام عملیات بودند، شلیک کرده بودند. محل بمباران شده، در فاصله کمی از مرزهای اسرائیل و لبنان قرار دارد.

روزنامه النهار از قول یکی از سران این سازمان نوشت که در جریان حمله اسرائیل کسی کشته نشده ولی زیان مالی سنگینی وارد آمده است.

تهدیدهای جنگی حسن نصرالله که روز گذشته بیان شد، در واکنش به پرواز دو پهپاد نظامی بر فراز خاک لبنان، در جریان حوادث سپیده دم روز گذشته بود. این عملیات تقریبا همزمان با لحظاتی بود که پرنده های نظامی اسرائیل جایگاه پهپادهای ارسالی حکومت ایران در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق را هدف قرار داده بودند. ولی در حالی که اسرائیل مسؤول حمله به مواضع سپاه قدس در سوریه را به دوش گرفت، نسبت به پرواز پهپادها بر فراز لبنان، همچنان سکوت کرده است.

حزب الله در گزارش های خود گفته است که یک پهپاد در هوا منفجر شد و یک پهپاد دیگر به روی ساختمانی در محله شیعه نشین الضاحیه در جنوب بیروت منفجر گردید که آسیب زیادی وارد ساخت.

نصرالله در سخنان خود هشدار داد که پهپادهای اسرائیلی و عملیاتی که قصد داشتند بر فراز لبنان انجام دهند، رویداد خطرناکی است که حزب الله نمی تواند در برابر آن ساکت بنشیند. نصرالله که معمولا به نیابت از جانب حکومت ایران سخن می گوید، بی آن که به حمله اسرائیل در خاک سوریه، به هدف انهدام پهپادهای متعلق به رژیم ایران اشاره ای کند، تاکید کرد که از این پس حزب الله پهپادهای اسرائیلی را بر فراز لبنان هدف حمله قرار خواهد داد. با این همه، هیچ اطمینانی وجود ندارد که حزب الله در لبنان به سامانه های ضد هوایی مجهز باشد.

در حال حاضر، نیروی هوایی اسرائیل از آزادی عمل کاملی در حریم هوایی لبنان برخوردار است و بسیاری از حملات هوایی به مواضع نظامی در خاک سوریه، از طریق حریم هوایی لبنان انجام می گیرد که خطر کمتری برای نیروی هوایی اسرائیل دارد.

5 دیدگاه‌

  1. تعجب اور است که ما هیچوقت نمیشنویم که حکومت لبنان خواسته باشد که جلوی کارهای تروریستی نصرالله را بگیرد! مطمعنا هردو از اخوندهای رژیم اشغالگر در ایران باج میگیرند.

  2. اسرائیل باید آمریکا را طوری هدایت کند که درتله نقشه های کشورهای فاسد خلیج فارس که بدلایل مشکلات اقتصادی و وابستگی نمیوانند از براورده کردن منافع رژیم در منطقه بخصوص یمن و لیبی صرف نظر نکنند و آنها را با کمک تروریستهای زبده حزب الله تبدیل گلوگاههای حساس مالی و وابستگی استراتژیک منطقه ای کرده اند نکنند وحضور ژنرال سیسی در فرانسه در اجلاس گروه ۷ در واقع حساسیت این موضوع را ثابت میکرد و تحت فشار بودن سیسی و متحدینش ژنرال هفدر در لیبی توسط عوامل و اتحاد مزدوران آنها (قطر و حزب الله و دولت ترکیه) را نشان میداد که دونالد ترامپ فقط به اوضاع آنها میخدید بدون آنکه یک راه کار صحیح را برای امثال ژنرال سیسی یا منصور هادی در مقابل باند ایران – قطر و حزب الله که اکنون امارات هم به آنها اضافه شده رها کرده و مانند اسرائیل یا حد اقل جورج بوش به هیچ وجه علاقهای به حضور مقتدرانه ندارد وتقریبا حتی شاید با کمک هم مثل عراق و کویت و عمان ساختار امنیت کشورهای منطقه را به رژیم ایران واگذار کرده است . یعنی نمیتواند ۲ تای این بمب بارانهایی که اسرائیل کرد را آمریکا قبلا در داخل ایران برای مطیعسازی آنها میکرد و گردن این آخوندها را بیش از این کلفت نمیکرد

Comments are closed.