حزب الله که با بحران مالی شدید روبرو است از مسلمانان جهان طلب کمک می کند

حسن نصرالله سال گذشته در یک سخنرانی گفته بود که حزب الله حتی نان و آب طرفداران و نیروهای خود را از حکومت ایران می گیرد و از نظر تحریم های بانکی و بین‌المللی جای نگرانی نیست زیرا حکومت ایران می تواند این کمبود بودجه را تامین کند.

حزب الله لبنان اعلام کرده که با کسری بودجه نگران‌کننده‌ای روبرو است و از شیعیان لبنان و مسلمانان در سراسر جهان درخواست کرده است که کمک مالی خود را به این گروه تروریستی افزایش بخشند.

در گزارش‌های پیشین گفته شده بود که حزب الله یک مافیای قاچاق مواد مخدر و یک هیولای بزرگ اقتصادی می‌باشد اما حسن نصرالله در آخرین سخنرانی خود اعلام داشت که حزب الله با بحران مالی روبرو گردیده و از طرفداران خود انتظار دارد که کمک‌های مالی بیشتری به آن سازمان برسانند.

حزب الله همچنان در شبکه های اجتماعی با قرار دادن فیلم های کوتاه تبلیغاتی که در آن کودکان و نوجوانان به سوی تصویر علی خامنه ای و حسن نصرالله اشاره می کنند خواستار افزایش کمک می باشند.

آگاهان می‌گویند که یکی از علل اصلی این کمبود بودجه پایین آمدن درآمد نفتی حکومت ایران بوده که در ماه‌های اخیر نتوانسته است مبالغ قابل توجهی را در اختیار حزب الله لبنان قرار دهد.

حسن نصرالله سال گذشته در یک سخنرانی گفته بود که حزب الله حتی نان و آب طرفداران و نیروهای خود را از حکومت ایران می گیرد و از نظر تحریم های بانکی و بین‌المللی جای نگرانی نیست زیرا حکومت ایران می تواند این کمبود بودجه را تامین کند.

اما اکنون در همان حال که خود حکومت ایران با بحران شدید اقتصادی روبرو می باشد به احتمال قوی ناچار شده است که از میزان کمک به حزب الله لبنان به میزان قابل توجهی بکاهد و این امر موجب بحران اقتصادی مشابهی در حزب الله لبنان شده است.

از سوی دیگر خبر می رسد که نهاد پاسداران صلح سازمان ملل در جنوب لبنان موسوم به یونیفیل زیر فشار اسرائیل و ایالات متحده عملیات بازرسی خود را در جنوب لبنان به هدف جلوگیری از استقرار حزب الله گسترش بخشیده است.

ماموریت اصلی یونیفیل طبق قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت آن بوده است که از استقرار نیروهای حزب الله در جنوب لبنان و نزدیکی های مرز با اسرائیل جلوگیری کند و همچنین نگذارد که به حزب الله اسلحه و موشک برسد.

اما به گفته مقام‌های اسرائیلی این نیروها تاکنون نتوانستند هیچ یک از این دو هدف را عملی سازند.

روزنامه‌های بیروت امروز شنبه نوشتند که زیر فشار ایالات متحده و اسرائیل اکنون نیروهای یونیفل  خود را ناچار می بینند که مأموریت خود را در جنوب لبنان جدی‌تر بگیرند.

به نوشته روزنامه های بیروت نیروهای یونیفیل با هلیکوپتر بر بالای مناطق جنوبی لبنان پرواز می‌کند و حتی به عکسبرداری از اماکن استقرار  گروه تروریستی حزب الله می پردازد.

در این گزارش آمده است که حزب الله بین دارد که نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل می خواهد این فیلمها و عکسها و مدارک را به شورای امنیت ارائه کند و حزب الله را متهم سازد که قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت را زیر پا گذاشته و باید مجازات شود.

ایالات متحده حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.

حزب الله لبنان تاکنون خود را آنقدر در جنوب لبنان قوی احساس می‌کرد که به سربازهای پاسدار صلح سازمان ملل اجازه ورود به اماکنی را که ممکن بود در آنجا مستقر باشد نمی داد و از ورود آنها جلوگیری می کرد.

اما اکنون یونیفیل می‌خواهد با پرواز هوایی و هلی کوپتر های خود   این جلوگیری ها را دور بزند و وظیفه ای را که از جانب شورای امنیت به عهده او گذاشته شده با شیوه ای بهتر انجام دهد.

2 دیدگاه‌

  1. اقای حسن نصرالله هیچ نگران نباشد دوست ورفیق شما از جیب ملت ایران به شما وسایرعوامل تحت امرتان سوخت رسانی دلاری ویورویی خواهد کرد. مگر جانشین خدا وپیغمبر روی زمین ندار وگدا هستش؟؟ ایشان از اموال به غارت برده شده نفت ومعادن وطلا وخودرو وملک وتروریسم و موشک پرانی به این کشور و آن کشور وتجارت خیلی عالی وفوق سود آور هروئین ومرفین وکوکائین وتریاک یک پس انداز بخور نمیری دارند که حداقل دویست میلیارد دلار ناقابل آمریکا هستش. آقای حسن نصرالله هیچ وقت فکر شکم گرسنه ات نباش سید علی خامنه ای جبرات مافات را با محاسبه سود تعویقش خواهند نمود و فعلاً نمرده اند.

  2. اسرائیل برای آنکه خیالش برلافهای ادعاها ی ظاهری اعراب و ترکها و روسها در اتحاد و همسویی ظاهری با اسرائیل و تقابل و مخالفت بارژیم ایران و درعوض اتحاد همسویی و پنهانی با اعراب و ترکیه و روسیه با رژیم آخوندی به ضرر منافع حیاتی اسرائیل خلاص شود نباید به اعراب و ترکیه و روسیه اعتماد کند باید قدرت پول و نفتی خاورمیانه را در جهت تسلط بیشتر نیروهای کردها که اکثیرت جمعیتی قابل ملاحظه را هم دارند ولی در اقوام وطایفه های مختلفی پراکنده شده اند و بین ۵۵ درصد تا ۷۰ درصد ستانین این جوامع را هم تشکیل میدهند بدون آنکه همسویی و اتحادی با گروههای ایدئولولژیک و مذهبی مصرف و مدیریت و هدایت کند .

Comments are closed.