حزب لیکود بر شدت سیاه نمایی های انتخاباتی علیه جدی ترین رقیب خود که بنی گانتس است می افزاید

نتانیاهو در کنار آویخی مندلبلیست دادستان کل کشور، در دوران روابط دوستانه

کشاکش انتخاباتی در اسرائیل بالا می گیرد و برخی از سیاستمداران می کوشند از طریق وارد آوردن افتراء، برخی از رقیبان خطرناک خود را از سر راه بردارند.

با توجه به آن که به موجب آخرین نظرسنجی، جبهه حزبی آبی و سفید به رهبری بنی گانتس موفق شود کرسی های بیشتری در مقایسه با حزب لیکود به دست آورد، بنیامین نتانیاهو رهبر لیکود، لبه تیز حملات خود را متوجه این جبهه و رهبر سیاسی آن کرده است.

نتانیاهو در یک جلسه حزبی ادعا کرد که رسانه های اسرائیلی، برخی واقعیات مربوط به رفتارهای گانتس را پنهان می کنند. این اتهام پس از آن مطرح می گردد که شایع شده بود گانتس در گذشته، باعث آزار جنسی یک بانو شده است.

این خبر یکبار در رسانه ها انتشار یافت و احتمالا به خاطر بی اساس بودن آن، اشاره بیشتری به آن نشد.

بنیامین نتانیاهو در تاکتیک های تبلیغاتی خویش، همیشه رسانه های اسرائیلی را به غرض ورزی و انتشار مطالب نادرست علیه وی و خانواده اش متهم ساخته است.

تاکتیک دیگر نتانیاهو آن است که مرتبا از خطر تسلط “چپ گرایان” و به باد رفتن امنیت کشور سخن می گوید و این در حالی که سه تن از چهار نفر رهبران جبهه آبی و سفید روسای پیشین ستاد کل ارتش اسرائیل هستند.

انتظار می رود که حزب لیکود در روزها و هفته هایی که تا انتخابات عمومی در شش هفته دیگر باقی مانده، بر شدت تلاش خود برای بدنام ساختن رقیبان و به ویژه بنی گانتس ادامه دهد و حتی آن را شدت بخشد.

آگاهان می گویند که وکلای مدافع نتانیاهو به مطالعه اسناد و مدارکی که اداره کل دادستانی در اختیار آن ها نهاده ادامه می بررسی این اسناد ماه ها وقت لازم دارد و پس از آن است که موعد برگزاری جلسه استماع اعلام خواهد شد. بی تردید، این نشست، ماه ها پس از انتخابات برگزار خواهد شد.

جبهه حزبی آبی و سفید که به موجب نظرسنجی ها بیشترین کرسی ها را از آنِ خود خواهد کرد، اعلام داشته که حاضر است پس از انتخابات، وارد یک دولت ائتلافی با حزب لیکود شود، ولی شرط آن است که نتانیاهو نخست وزیر نباشد.

مساله پرونده های تخلفات نتانیاهو، همچنان افکار عمومی در اسرائیل را به خود مشغول داشته است. شب گذشته نیز صدها تن از شهروندان، در برابر اقامتگاه نخست وزیر گرد آمدند و روز سیاه اعلام کردند و خواستار محاکمه و مجازات نخست وزیر شدند.

نزدیکان نتانیاهو می گویند که این تظاهرات توسط رقبای انتخاباتی و دشمنان نتانیاهو ترتیب داده شده بود.