حسام الدین آشنا: «قوه قضائیه باید نام پنج قاضی رشوه خوار بازداشتی را علنی سازد

حسام‌الدین آشنا رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری حکومت  ایران در واکنش به برکناری پنج قاضی به اتهام “فساد”، در توئیتی خواستار انتشار نام و سوابق این افراد شد.

محمدجعفر منتظری دادستان حکومت پیشتر  از برکناری ۵ قاضی به دلیل آنچه که فساد عنوان کرد، خبر داده و گفته بود : این افراد شناسایی شده و از قوه قضاییه ایران “جدا شده‌اند”. .

او از بیان جزئیات بیشتر در باره هویت قاضی‌های برکنار شده خوداری کرده است .

حسام الدین آشنا در ادامه نوشته است :  اجازه ندهید این افراد به دنبال وکالت بروند، احکامی را که این ناقاضیان صادر کرده‌اند مجددا بررسی کنید. اجازه دهید تا زمان مشخصی مردم امکان شکایت و درخواست رسیدگی به تخلفات دیگر این ناقاضیان را داشته‌باشند.

خبرگزاری‌های ایران پیشتر نیز  از برکناری بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه به  اتهام فساد مالی خبرداده بودند .

از زمان ریاست ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه تاکنون ۰ ۶قاضی “متخلف” برکنار شدند. همچنین اکبر طبری‌پور معاون اجرایی قوه قضاییه در دوره ریاست  آخوند صادق آملی لاریجانی هم برکنار و بازداشت شده است.

بر خی معتقدند که حکومت ایران سعی دارد تا اقدامات رییسی را “مبارزه با فساد” عنوان کند ، و برخی دیگر  نیز این اقدامات را “نمایشی” و به منظور استفاده از نیروهای همسو در دستگاه قضایی می‌خوانند.

یک دیدگاه

  1. حسام، برو از رییس کلشان، رییسی قاتل و دزد، بپرس. تو هم رفتی بالای منبر دوباره که مثل اخوندهای عمامه دار هی یاوه گویی کنی؟

    اندازه شکمت را دیده ای؟ برو خجالت از نان و نمکی که از مال مردم ایران دزدیده و خورده ای بکش.

    نه به صندوقهای رای گیری اخوندان شیاد و جلاد.

Comments are closed.