حسن روحانی، خشمگین و پریشان، اعلام کرد که ایران فعلا در برجام می ماند

آخوند حسن روحانی، رئیس جمهور رژیم اسلامی ایران، در سخنرانی زنده‌ای که بلافاصله پس از خروج آمریکا از برجام در تلویزیون دولتی ایران ایراد کرد، با خشمی که به وضوح در چهره اش نمایان بود، آمریکا را متهم کرد  که “به تعهدات بین المللی خود توجهی ندارد”. وی گفت: « پنج به اضافه یک، یک را از دست داده است. من به وزارت امور خارجه دستور داده ام که ظرف چند هفته‌ی آینده، با مذاکرات با کشورهای اروپایی، و دو کشور بزرگ دیگر یعنی روسیه و چین، رایزنی‌ها، هماهنگی‌ها و مذاکرات لازم را انجام دهد».

روحانی افزود: «اگر در پایان این مهلت و زمان کوتاه، ما به این نتیجه رسیدیم که با همکاری پنج کشور می توانیم همه آنچه را که در برجام خواسته‌ی ملت ایران بوده به دست آوریم، علیرغم میل آمریکا و اسرائیل و تلاش های آنها برجام پایدار خواهد ماند، اما اگر ببینیم منافع ما تضمین نخواهد شد، به زودی من با مردم ایران صحبت خواهم کرد و تصمیمات نظام را در آن شرایط به اطلاع مردم می‌رسانم».

وی ادعا کرد که «ما نخواهیم گذاشت ترامپ در جنگ روانی و یا وارد آوردن فشار اقتصادی به ایران موفق شود»!

روحانی گفت: «من به سازمان انرژی اتمی دستور داده ام آمادگی لازم را  برای اقدامات بعدی درصورت نیاز داشته باشند تا در صورتی که مورد نیاز باشد، غنی‌سازی صنعتی خود رابدون محدودیت آغاز کنیم».

روحانی، در حالیکه اقتصاد ایران حتی پیش از خروج آمریکا از برجام، دچار ضعفها و آشفتگیهای روزافزون شده و وضعیت نابسامان و خطرناکی بر بازار ایران حاکم است، ادعا کرد که “به مردم ایران اطمینان میدهد که دولت برای تمام شرایط، برنامه‌ لازم را آماده کرده و رژیم به هیچ عنوان مشکل حادی پیش رو نخواهد داشت»!

روحانی، در حالی که مردم به پاخاسته ایران، در قیام دیماه ۹۶، به وضوح شعار “مرگ بر روحانی” سر دادند و خواستار سرنگونی کل نظام جمهوری اسلامی شدند، برای مردم آمریکا ابراز تاسف کرد که ” گرفتار زمامدارانی شده اند که حیثیت آنها را زیر پا گذاشته اند”!

حسن روحانی در پایان سخنانش از اینکه به گفته‌ی او “یک موجود مزاحم از برجام خارج شده است” ابراز خوشحالی کرد.

اما حسن روحانی توضیح نداد چنانچه آمریکا یک موجود مزاحم در برجام بوده و رفتن او باعث خوشحالی حکومت ایران است، چرا دولتش در ماههای اخیر با تلاش‌های بسیار و لابی‌گری های فراوان و دست به دامان اروپا شدن و فرستادن نمایندگان خود به این سوی و آن سوی، از جمله رفتن محمدجواد ظریف به نیویورک برای دیدار با جان کری وزیر خارجه پیشین ایالات متحده، سعی در نگه داشتن آمریکا در برجام می کرد!

 

2 دیدگاه‌

  1. ۶ سال است که یک مشت دزد و کلاهبردار حرفه ای را در قالب دولت جمهوری اسلامی (با انتخابات فرمایشی) روی کار آورده اند به این امید که شاید آنها بتوانند از طریق شرکتها و لابیهای اروپایی (که سالهاست با آنها در غارت ایران شریک هستند) دنیا را فریب داده و مشکلات اقتصادی حکومت را اندکی بهبود بخشند؛ اما زهی خیال باطل.

  2. واقعا اگه این آقا (حسن روحانی) کاره ای نیست پس خامنه ای بیاید بگوید من همه کاره ام برید کنارخیال همه رو راحت کنه – رئیس جمهور کیلویی چند؟ عملا میبینیم دست جناح راستی ها همه جا بازه و این آقا(روحانی ) هیچ کاری حتی برای دوستانش نتوانست بکنه چه بتونه برای جامعه جهانی کاری کنه!

Comments are closed.