حسن روحانی:تحریم ها را شکست دادیم.از فردا واکسیناسیون آغاز خواهد شد

حسن روحانی رییس جمهوری رژیم اسلامی  میگوید که از فردا طرح واکسیناسیون در سراسر ایران آغاز می گردد و این روز را روزی مبارک خواند.

حسن روحانی که از طریق ویدیو کنفرانس سخنرانی می کرد همچنین درباره تحریم ها گفت که اطمینان دارد که تحریم ها برداشته خواهد شد و ادعا کرد که تحریم ها شکست خورده است.

این سخنان حسن روحانی در حالی بیان میشود که شب گذشته جو بایدن لعو تحریم ها را منوط به بازگشت کامل رژیم اسلامی به تعهدات برجامی خود و همچنین توقف غنی سازی اورانیوم دانست.

همچنین در روزهای گذشته وزیر خارجه ایالات متحده نیز از رژیم خواست برای لغو تحریم ها به تعهدات خود در چارچوب برجام بازگردد.

جواد ظریف اما روز دوشنبه با انتشار پیام توییتری این نکته را تکرار کرد که ایالات متحده باید بدون تعیین پیش شرط برای رژیم به برجام بازگردد و این استدلال را مطرح ساخت که این خود ایالات متحده بود که از برجام خارج شد و اکنون باید به برجام بازگردد.

وی گفت بایدن فقط یک انتخاب دارد آن هم بازگشت به برجام.

حسن روحانی همچنین در شرایطی به مردم ایران نوید شکست تحریم ها و روزهای بهتر را می دهد که تنها چند ماه به پایان دولت او باقی مانده و به نظر نمی رسد که او بتواند در این فرصت باقی مانده راه حلی اساسی و اقدامی موثر در راه بهبود شرایط موجود بیابد.

به گفته حسن روحانی از فردا قرار است طرح سراسری واکسیناسیون در ایران آغاز گردد و این در حالی است که مردم نسبت به امن و سلامت بودن واکسن های ارایه شده به دیده شک و تردید بسیار می نگرند چرا که منبع تامین واکسن روشن نیست که آیا از چین یا روسیه تهیه گردیده اند و آیا این واکسن ها عوارض جانبی خطرناکی برای مردم در پی نخواهد داشت؟

در همین حال روز دوشنبه مقام های وزارت بهداشت پیش بینی کردند که چهار هفته آینده دور جدید افزایش شمار مبتلایان به کورونا و آمار مرگ و میر را شاهد خواهیم بود.