حسن روحانی: در شرایط بسیار سختی هستیم؛ اگر نتوانیم تفت بفروشیم چگونه کشور را اداره کنیم؟

حسن روحانی رییس جمهور رژیم اسلامی امروز سه شنبه طی سخنانی شرایط رژیم اسلامی را بسیار سخت توصیف کرده و گفت: «از ابتدای انقلاب تاکنون سالها و ماه های اخیر سخترین دوران بوده است زیرا ما هیچ گاه به این اندازه برای فروش و صادرات نفت در تنگنا نبوده ایم».

حسن روحانی که به کرمان سفر کرده در ادامه گفت: «نفت برای فروش است نه برای انبار کردن و زمانی که ما نمی توانیم نفت را بفروشیم چگونه می توانیم کشور را اداره کنیم».

سال گذشته ایالات متحده در تاریخ ۱۳ آبان تحریم فروش نفت ایران را اجرایی نمود و این نخستین بار است که حسن روحانی آشکارا اعلام می کند که در صورت عدم فروش نفت حکومت قادر به اداره کشور نمی‌باشد.

حسن روحانی بارها در حالی اعتراف به قادر نبودنبه مقابله با تحریم نفت می‌کند که در یکسال گذشته بارها گفته بود که “ما بر خلاف خواست آمریکا به هر کجا بخواهیم و به هر میزان که بخواهیم نفتمان را صادر می کنیم”.

رییس جمهوری رژیم اسلامی گفت: «ما برای خرج یکسال آینده نیاز به ۴۵۰.۰۰۰ میلیارد تومان بودجه داریم و تخمین می زنیم که از محل دریافت مالیات ها بتوانیم ۱۵۰.۰۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشیم اما نمی دانیم ۳۰۰.۰۰۰ میلیارد باقی مانده را از کجا باید تامین کنیم».

روحانی همچنین به تاثیر تحریم ها بر رژیم تاکید گذارد و گفت: «اگر تحریم ها نبود ما سالانه ۶۰ میلیارد دلار نفت می فروختیم و با در نظر گرفتن دلار ۱۰.۰۰۰ تومانی درآمدی در حدود ۶۰۰.۰۰۰ میلیارد تومان داشتیم و این همه در حالیست که ما به شدت به ارز خارجی و دلار نیاز داریم».

این سخنان حسن روحانی نشان از شدت گرفتن وضعیت اقتصادی رژیم و ناتوانی از تامین مایحتاج اولیه مردم دارد.

وی ضمن اذعان به فشار تحریم‌ها بر دولت خود همچنین اشاره کرده است که “اعتماد به دونالد ترامپ کار سختی بوده و اگر رئیس جمهور دیگری بود ایران مذاکره می‌کرد”.

روحانی در حالی بحث مذاکره را پیش می کشد که در روزهای گذشته علی خامنه‌ای بار دیگر هر گونه مذاکره با آمریکا و حتی اروپا را منتفی دانسته و آن را اشتباه دانست.

ایالات متحده در یک سال و چند ماه گذشته بر سیاست فشار حداکثری بر روی رژیم اسلامی تاکید داشته، زیرا بر این باور است که رژیم اسلامی بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و با تعیین ۱۲ شرط اعلام کرده است که هر زمان رژیم حاکم بر ایران این دوازده شرط را بپذیرد و دست از شرارت های خود در منطقه و جهان بردارد، حاضر است برای بستن یک قرارداد جدید و همه جانبه با آنها وارد مذاکره شود. امری که تاکنون رژیم اسلامی آن را رد کرده است.

 

3 دیدگاه‌

  1. حسن‌روحانی در کرمان: لااقل یک‌ مقداری انتخاب را بدهیم دست مردم.
    اگر مقداری از انتخابات فرمایشی و مهندسی شده رژیم دست مردم بود؛ دیگر … مثل تو چگونه میتوانست ۸ سال حکومت کند. نهایت توانایی تو شیخ شیاد پر کردن آفتابه های شابدولعظیم است نه ریاست جمهوری.

  2. منظور آقای روحانی از اداره کشور تامین مالی گروههای تروریستی است که تحت فشار مالی هستند و حقوق های میلیونی شان به تاخیر افتاده نه مردم ستمدیده و رنج کشیده ایران که از کمبود های معیشتی گرسنگی بی عدالتی فقر دست و پنجه نرم میکنند و چگونه آمریکا و سایر کشور های اروپایی میتوانند به این رژیم دروغگو و ریا کار اعتماد کنند .

Comments are closed.