حسن روحانی: در صورت وقوع جنگ، پاسخ ما کوبنده خواهد بود؛ آبه: برای جلوگیری از جنگ به تهران آمده‌ام

حسن روحانی:در صورت وقوع جنگ پاسخ ما کوبنده خواهد بود.آبه:برای جلوگیری از جنگ به تهران آمده ام

حسن روحانی رئیس جمهوری حکومت اسلامی در ابتدای سخنانش در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن گفت: ما آغازگر جنگ با آمریکا و هیچ کشور دیگری نخواهیم بود اما اگر آمریکا بخواهد با ما وارد یک درگیری نظامی شود پاسخ ما کوبنده خواهد بود.

وی درباره قرارداد اتمی و پایبندی حکومت اسلامی به برجام گفت: ما خواهان ماندن در قرارداد اتمی هستیم و گفت: پایبندی جمهوری اسلامی به قرارداد اتمی بر پایه بند ۳۶ این قرارداد اتمی خواهد بود.

حسن روحانی درباره تحریم های ایالات متحده بر علیه حکومت اسلامی گفت: تنشهای به وجود آمده بین ایران و آمریکا به گفته او به دلیل جنگ اقتصادی است که ایالات متحده بر علیه حکومت اسلامی انجام می‌دهد و اگر این تحریم‌ها برداشته شود شاهد تغییرات عمده‌ای در روابط ایالات متحده و ایران خواهیم بود.

حسن روحانی در پایان سخنان خود به دلیل سفر نخست وزیر ژاپن پس از ۴۱ سال به ایران اشاره کرد و گفت: سفر نخست وزیر ژاپن برای رفع تنش میان ایالات متحده و ایران بوده است.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در ابتدای سخنان خود گفت که ممکن است برخی از سخنان من امروز به گوش شما دوستان ایرانی خوش نباشد اما من مجبورم که این سخنان را برای جلوگیری از جنگ و تنش در منطقه بر زبان بیاورم .

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن گفت: کارشناسان و متخصصان سیاسی بر این عقیده هستند که احتمال یک درگیری نظامی در منطقه خاورمیانه بسیار بالا است و این سفر من به ایران به خاطر جلوگیری از یک جنگ و درگیری نظامی است که به نفع هیچ کدام از طرفین نخواهد بود.

وی در ادامه سخنانش گفت برای اینکه جلوگیری از یک جنگ و درگیری نظامی شود لازم است که کشور باستانی ایران نقش خود را در جهت رفع تنش ها ایفا کند.

وی دین اسلام را دین مدارا و صلح نامید و گفت:علی خامنه ای چندین بار فتوا داده که حکومت اسلامی سلاح های کشتار جمعی و همچنین اتمی را حرام میداند و باید در این راستا اقدامات عملی انجام دهد

وی در ادامه سخنانش گفت که امیدوار است که ایران به پایبندی خود به قرارداد اتمی موسوم به برجام ادامه دهد .

آبه  گفتگوی خود با حسن روحانی را صریح و بدون پرده عنوان کرد چرا که به گفته او قصد دارد تنش در منطقه خاورمیانه و جنگ جدید در منطقه خاورمیانه رخ ندهد و از آن جلوگیری کند.

 

اما در عین حال آبه گفت که ژاپن در حد توانش در راستای رفع تنش و  جلوگیری از جنگ گام برمی دارد.

3 دیدگاه‌

  1. با سلام
    امریکا به جای خودش, این رژیم حتی از کویت- بحرین-امارت ووو هم وحشت داره, نه بخاطر سلاحهای انها بلکه برای بهم خوردن “تعادل قوا” در داخل, همان دشمن اصلی این رژیم وحشی عقب مانده(مردم ایران) که تشنه به خونشان اماده اند که این رژیم را به زباله دان تاریخ بفرستند, اینها را سیاست مماشات پررو کرده , واقعا باید دولتهای مماشات گر احساس شرم کنند که با حمایتهای احمقانه شان از یک رژیم “وحشی قرون وسطایی” اینها را به این درجه از وقاحت رسانده اند که علنا کشورهای منطقه را تهدید میکنند, ولی در عالم واقع اینها از ترس سرنگونی شبها نمی توانند بخوابند, بخور بخور, جنایات تمام شده الان باید پاسخگوی اعمال ننگیشان باشند, مجسم کنید “عبا زیر بغل, نعلین بدست, با دهان کف کرده و رعشه مرگ” درحال فرارند و پشت سرشان هزاران نفردر پی دستگیری و تکه تکه کردنش هسنند.

  2. واقعا خجالت آور است که شیخ فریدون نماینده سیاسی کشور ایران باشد، حتی قد نخست وزیر آبه از این شیخ مجهول وطن بلندتر است . با آن لباس شیطانی که آبروی ایران را برده ، در مورد پاسخ کوبنده شیخ فریدون در صورت درگیری با آمریکا هم ، حرف بزرگتر از دهن خود و رهبر خبیث و روانی اش می زند. دعا کنید با آمریکا وار جنگ نشوید که اگر چنین رخ دهد ، بلایی بر سر شما بی وطن های اهریمن نازل می شود که چند نسل شما را گریبانگیر خواهد شد ، مردم ایران هم منتظر این حماقت شما هستند که در کنار حمله امریکا، از داخل نسل شما را از زمین برچینند.

  3. تصور میکنم اگر اسرائیل با ایران وارد جنگ شود،عربستان خوشحال میشود.اگر عربستان با ایران وارد جنگ شود اسرائیل و آمریکا خوشحال میشوند.اگر آمریکا اقدام به حمله نظامی کند،اسرائیل و عربستان خوشحال میشوند!!!!اوضاع خیلی بیریخته،ولی برای بعد از جنگ احتمالی در دراز مدت تصوری ندارم…

Comments are closed.