حسن روحانی ادعا کرد : در زمینه‌های بسیاری به خودکفایی رسیده‌ایم

حسن روحانی در مراسم  بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت در استان‌های بوشهر و لرستان افزود: امروز شرکتهای دانش‌بنیان ما با حضور نخبگان در همه زمینه‌ها فعالند، اینکه می‌گوییم چگونه تامین ارز کشور را فراهم کنیم یک راهش این است که تولید داخلی را رونق دهیم تا اساسا به خارج و قطعات خارجی نیازمند نشویم.

روحانی افزود: در زمینه پتروشیمی شاهد یک تحول بزرگ هستیم. ما در سال ۷۶ کل تولید پتروشیمی‌مان یک میلیارد دلار بوده و در سال ۹۲ حدود ۱۱ میلیارد دلار بوده اما حالا ما شاهد یک جهش بزرگ تا پایان سال و در سال بعد هستیم که کاری ارزشمند در این زمینه است.

روحانی گفت: ۱۷ طرح را برای امسال در نظر گرفتیم که ۱۳ طرح هنوز باقی مانده است.

او افزود: اعتراف میکنم که روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم، در کنار کورونا، تحریم و در کنار تحریم، تحریف و در کنار تحریف، تهدید را داریم و نیز رسانه‌هایی که در خارج از کشور سعی می‌کنند امید را در کشور از میان ببرند که در این زمینه خبرنگاران و رسانه‌های داخلی می‌توانند اثرگذار باشند.

در ادامه این خبر امده است که حسن روحانی برای ‎روحانیون و طلبه ها نفری ۲۰۰ هزار تومان و برخی ۵۰۰ هزار تومان هدیه عید غدیر واریز کرده است.

شماری از کاربران در این باره نوشته اند:  این پول از جیب خودش است یا از جیب بیت‌المال؟ اگر از جیب خودش است که این مقدار پول را چطور بدست آورده؟ و اگر از بیت‌المال است، از کدام ردیف بودجه و چرا فقط برای روحانیون؟

و اگر چنین پولی هست چرا به فرض به پایین ترین دهک جامعه عیدی غدیر نداده است؟.