حسن روحانی ادعا کرد که ایالات متحده، خود به این نتیجه رسیده که فشار حداکثری آن را به هدف نزدیک نمی کند

 

حسن روحانی در یک سخنرانی در مجلس شورای اسلامی، ادعا کرده گفت : آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده اند که با فشار حداکثری نمی توانند ملت ایران را به زانو درآورند. او نگفت که چگونه اطلاع پیدا کرده که رهبران ایالات متحده واقعا این چنین می اندیشند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران  در نشست علنی امروز مجلس (سه شنبه) وبه هدف  معرفی وزرای پیشنهادی خود برای وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری، گفت:  دولت هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا ندارد

وی افزود: « شرایط امروز کشور، ‌ سخت و پیچیده است که نیاز به نقش آفرینی استثنایی از سوی مجلس ، دولت، قوه قضاییه و سایر ارکان کشور دارد.به یاد ندارم که هیچ کشوری در تاریخ دهه های گذشته همانند ایران امروز در فشار اقتصادی بی حد و حصر، دشمنان مرز و بوم قرار گرفته باشد»

حسن روحانی گفت:  فروش نفت ما کاهش پیدا کرده است و خزانه دولت تهی است . چاره ای جز مقاومت نداریم .بدون مقاومت داخلی راه به جایی نمی بریم و بدون دیپلماسی فعال هم مسیر و راه ما دشوار خواهد بود

وی افزود : بازهم می گویم مردم ایران خیلی تحمل کرده اند  تحریم هایی که امروز با آن مواجه ایم، هیچ کشور معمولی نمی توانست ۶ ماه آنرا  تحمل کند..

با خروج واشنگتن از برجام تنش ها میان ایران و آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و مقامات آمریکا علاوه بر تشدید تحریم ها علیه ایران، تحریم های شدیدتری رابه هدف  تغییر رفتار جمهوری اسلامی علیه بخش های کلیدی اقتصاد این کشور اعمال کرده اند . ایالات متحده  به وسیله تحریم های ثانویه، خریداران نفت ایران را مجبور به توقف خرید نفت از این کشور کرد.و حکومت ایران را با یک بحران اقتصادی بزرگ مواجه کرد.