حسن روحانی از “خطرات اتمی بودن اسرائیل” سخن گفت و از “ملت مظلوم فلسطین” و حوثی های یمن جانبداری کرد

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنرانی خود، خطاب به پرزیدنت ترامپ گفت: «شما هرگز نخواهید توانست ما را به زور، به پای میز مذاکرات بکشانی

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، دولت ایالات متحده و به ویژه شخص پرزیدنت ترامپ را مورد انتقادهای شدید قرار داد، و برای آن که توجه جهانی را از خطر اتمی شدن رژیم ایران منحرف کند، به تفصیل از آن چه که خطر اتمی شدن اسرائیل توصیف کرد سخن گفت.

در همان حال که رژیم ایران منطقه خاورمیانه را به آشوب کشانده و در همه جا جنگ به راه انداخته است، حسن روحانی در سخنرانی خود، اسرائیل را “بزرگترین خطر برای صلح و امنیت کشورهای جهان” توصیف کرد – و این در حالی که اسرائیل هرگز کشور دیگری را به نابودی تهدید نکرده و همه اقدامات آن جنبه دفاعی در برابر سازمان های ترور فلسطینی داشته است.

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنرانی خود، خطاب به پرزیدنت ترامپ گفت: «شما هرگز نخواهید توانست ما را به زور، به پای میز مذاکرات بکشانید» و افزود: «به عکس، ما شما را دعوت می کنیم به همان میز مذاکراتی بازگردید که آن را ترک گفتید و باعث قطع گفتگوها شدید».

روحانی در حالی این سخنان را در نطق خود در سازمان ملل بیان کرد که علی خامنه ای بارها گفته است که رژیم ایران هرگز حاضر به مذاکره با آمریکا نخواهد شد و به رهبران آن کشور کوچکترین اعتمادی ندارد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران، برای لاپوشانی تهدیدهای جنگ طلبانه و عملیات خشونت بار و تروریستی رژیم ایران، در بخش دیگری از سخنان خود ادعا کرده گفت: «از دیدگاه حکومت اسلامی ایران، هیچ راهی بهتر از گفت و شنود وجود ندارد» و افزوده گفت: این گفتگوها فقط پس از آن آغاز خواهد شد که آمریکا همه تحریم ها را علیه جمهوری اسلامی ایران متوقف کند».

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «آمریکا این واقعیت را پنهان نمی کند که قصد براندازی حکومت اسلامی ایران را دارد» و در همان افزوده گفت: «تحریم های آمریکایی، مردم ایران را هدف قرار داده و هرگونه مذاکره ای که انجام گیرد، باید به هدف ادامه یافتن برجام، و نه نقض آن باشد».

رئیس جمهوری حکومت اسلامی ایران نسبت به سخنان رئیس جمهوری ایالات متحده که خواهان پیوستن همه کشورهای به تحریم های اعلام شده علیه حکومت اسلامی ایران است، پاسخ رد داد و گفت که ترکیه همچنان به خرید نفت و گاز از حکومت ایران ادامه خواهد داد.