حسن روحانی اعتراف کرد که واکسیناسیون در ایران، زودتر از دو ماه دیگر آغاز نخواهد شد

در اوج اعتراض های داخلی و بین المللی نسبت به بی کفایتی رژیم ایران در تامین سلامت مردم و مبارزه با کورونا، حسن روحانی امروز (شنبه) خطاب به مردم گفت که تزریق واکسن در ایران، زودتر از دو ماه دیگر آغاز نخواهد شد.

رئیس جمهوری اسلامی که در نشست امروز ستاد مقابله با کورونا سخن می گفت، از جمله اظهار داشت: «در پاسخ به برخی ابراز نگرانی های مردم و مقامات بهداشتی و همچنین از نگرانی نسبت به موج چهارم جهش کورونا، در فصل سرما، مردم بدانند که دولت به این امر رسیدگی می کند و دستورات لازم صادر شده است».

روحانی نیز در سخنان خود توضیح نداد که واکسن های مورد انتظار از کدام کشور وارد خواهد شد و آیا استفاده از آن، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و نهادهای تخصصی قرار گرفته است.

علی خامنه ای گفته بود که واکسن های ساخت آمریکا و بریتانیا مورد اعتماد نیست و نباید به ایران وارد شود. این واکسن ها از تایید همه سازمان های تخصصی برخوردار شده و ده ها میلیون واحد آن در چندین کشور تزریق گردیده است. ولی در ایران، سخن از واردات واکسن های کشورهایی چون کوبا و چین می باشد که هنوز مراحل تکمیلی خود را نگذرانده و مدت زمانی طول خواهد کشید تا از تایید بین المللی برخوردار گردد.