حسن روحانی تغییر عقیده داد و اعلام کرد که همه دستگاه های دولتی باید پیرو توصیه های ستاد مدیریت کرونا باشند

گفتنی است که ریاست “ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا” را خود حسن روحانی بر عهده دارد و نخستین نشست آن دو روز پیش  (۲۶ فوریه) برگزار شد

حسن روحانی که سه روز پیش گفته بود از روز شنبه همه چیز در ایران عادی خواهد شد، اکنون به دستگاه‌ها و ارکان کشور دستور می دهد پیرو تمامی مصوبات “ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا” باشند. 

رئیس جمهوری اسلامی ایران در این زمینه گفت: «بر اساس دستورالعمل صادر شده برای ایجاد نظم، انضباط و هم‌افزایی همه دستگاه‌های دولتی، خدماتی، غیردولتی نیازمند تصمیم‌گیری‌های قاطع، دقیق، علمی و متمرکز هستیم و در این راستا، هرگونه تصمیم، صرفاً از طرف آن ستاد خواهد بود.»

بر اساس این دستورالعمل : «همه دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی، سازمان اوقاف و امور خیریه، ستاد نماز جمعه، مرکز امور رسیدگی به مساجد، دستگاه‌های نظامی، انتظامی، قضایی و متولیان اماکن مذهبی، مکلف و موظف به تبعیت و اجرای تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا هستند».

گفتنی است که ریاست “ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا” را خود حسن روحانی بر عهده دارد و نخستین نشست آن دو روز پیش  (۲۶ فوریه) برگزار شد. این در حالی است که چندین هفته از پیدایش ویروس کرونا و شیوع گسترده ان در ایران می‌گذرد و از دو هفته پیش آمار نخستین قربانیان آن رسانه‌ای شده است.

هم‌اکنون ۲۳بیش از  استان ایران با ویروس کرونا درگیر هستند. لحظه به لحظه بر آمار تلفات و مبتلایان افزوده می شود

در گزارش ها آمده بود که علی کاشانی حیدری، سخنگوی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی، روز گذشته (پنجشنبه ) اعلام کرده که بر اساس دستور پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی ورود تمام اتباع چین به کشور ممنوع شده است. رئیس پلیس اداره گذرنامه نیروی انتظامی خبر ممنوعیت ورود چینی‌ها به ایران را تکذیب کرد. 

سرهنگ محمدرضا طبایی، رئیس پلیس اداره گذرنامه نیروی انتظامی گفت: «این خبر صحت ندارد و فعلاً تصمیمی برای ممنوعیت ورود اتباع کشور چین به داخل کشورمان اتخاذ نشده است.» 

وی افزود: «ما تصمیم گیرنده نیستیم و باید مقامات آن را تایید کنند وی گفت در این باره نمایندگان وزارت بهداشت در فرودگاه‌ها مستقر هستند و اگر آنها ورود تبعه‌ای را به کشور تأیید نکند و به مصلحت نداند، ما نیز از ورود آن تبعه به کشور جلوگیری می‌کنیم.»

 پیشتر نیز پارسایی نماینده مجلس شرکت هواپیمایی ماهان وابسته به سپاه پاسداران را عامل ورود گسترده ویروس کرونا به ایران دانست و گفت:  منفعت طلبی شرکت هواپیمایی ماهان یا سیاست‌های غلط سازمان هواپیمایی و همچنین جدی نگرفتن هشدارهای سازمان بهداشت جهانی باعث شد ویروس کرونا به ایران هم بیاید.