حسن روحانی تهدید می کند که ممکن است زبان بگشاید و به افشاگری سیاست ها و رفتارهای منفی جناح رقیب بپردازد

اشاره روحانی به سیاست های افراط گرایانه سپاه پاسداران و علی خامنه ای در امور بین المللی ایران، و همچنین قدرت طلبی سپاه پاسداران و گسترش دزدی ها از بیت المال می باشد

در پاسخ به حملات گروه تندرو  و سپاه پاسداران که قصد براندازی دولت روحانی را دارند، رییس جمهوری حکومت ایران گفت: در زمان مناسب افشاگری خواهد کرد و خواهد گفت چه کسی مسبب بدبختی و فلاکت ایرانیان شده است . حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در این رابطه اظهار داشت: روزی خواهم گفت که چه کسی کشور را تعطیل کرده است.

اشاره روحانی به سیاست های افراط گرایانه سپاه پاسداران و علی خامنه ای در امور بین المللی ایران، و همچنین قدرت طلبی سپاه پاسداران و گسترش دزدی ها از بیت المال می باشد.

حسن روحانی با اشاره به اقدامات اخیر قوه قضائی در بازداشت، محاکمه و مجازات برادرش حسین فریدون، بی آن که از وی نام برد، افزود : تا زمانی که در کشور شفافیت نباشد، بقیه امور در مسیر مبارزه با فساد جنبه نمایشی دارد.باید با فساد مبارزه کرد، اما نباید شرکت‌ها و کشور تعطیل شود.

روحانی در حالی این سخنان را مطرح می سازد  که طبق رأی یکی از دادگاه‌های مبارزه با فساد، حسین فریدون، برادر حسن روحانی به اتهام دریافت رشوه به ۵ سال حبس و رد مال به مبلغ ۳۱ میلیارد تومان محکوم شده است.

روحانی گفت : “مردم ایران به خوبی می‌دانند چه کسی به آنها ظلم می‌کند و چه کسانی باعث شدند برجام صدمه ببیند و می‌دانند که برجام چه آثار و برکاتی می‌توانست برجای گذارد. با شکوفایی برجام بود که در سال ۹۵، بزرگترین رشد اقتصادی جهان را داشتیم.”

روحانی گفت: چرا یک عده در مقابل چهار لایحه‌ای که در دولت و مجلس به تصویب رسیده، مانع‌تراشی می‌کنند و جلوی دولت و مجلس ایستاده‌اند؛ اینگونه اقدامات به نفع کشور نیست.

وی افزود : شرایط کنونی ایران  در حد گذران زندگی و خوردن و آشامیدن محدود است  در حالی که توسعه کشور نیازمند حضور در بازارهای جهانی است.

حسن روحانی همیشه سعی کرده بود سیاسیت میانه را توصیه کند ولی تند گویی های علی خامنه ای و رفتار های جنگ طلبانه سپاه پاسداران ، موجب خروج ایالات متحده از برجام و از  سرگیری تحریم های اقتصادی و به موازات ان روابط ایران با عربستان و امیر نشین ها به نقطه انفجار جنگی رسید .

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور ایران و محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی از تصویب لوایح مرتبط با پولشویی در جلسات سران قوا خبر داده بودند ولی قوه قضاییه در بیانیه‌ای این خبر را تکذیب کرد.