حسن روحانی: «حاضریم با آمریکا گفتگو کنیم». سلامی: «مذاکره، منطق نابود شده ای است»

حسن روحانی رئیس جمهوری حکومت ایران گفت: «اگر همه شرایط مناسب بود، همیشه دنبال تعامل با دنیا و مذاکره با طرف مقابل برای اهداف خود هستیم.»

در همان حال که  رییس جمهوری حکومت ایران می گوید که اگر ایالات متحده حاضر شود تحریم های برقرار شده را برچیند، رژیم ایرن حاضر خواهد شد با دولت واشنگتن وارد مذاکره شود، مقامات نظامی و به ویژه فرماندهان سپاه پاسداران همچنان ادعا می کنند که هرگونه مذاکره با آمریکا کاری بسیار اشتباه و خطرناک است.

حسن روحانی رئیس جمهوری حکومت ایران گفت: «اگر همه شرایط مناسب بود، همیشه دنبال تعامل با دنیا و مذاکره با طرف مقابل برای اهداف خود هستیم.»

وی افزود: در کنار متوازن کردن تعهدات برجامی، مذاکرات با کشورهای همسایه و سایر کشورهای جهان در راستای تقویت بیش از پیش با ایران روابط هم چنان  ادامه دارد.

در همین حال، پاسدار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران، در یک سخنرانی در آذربایجان غربی گفت : مذاکره، منطقی فراموش و نابود شده در ذهنیت مردم ایران است و همه می‌دانند دشمن شرایط عبور از سختی‌ها را فراهم نمی‌کند و هر آنچه دشمن می‌گوید نسخه شکست ما است؛ مذاکره یک فریب بوده و حتی راه حل نیست و دشمنان در مذاکره فشار را سنگین و خواسته ها را زیاد کرده و از ما تسلیم و نه عزت می‌خواهند.

پاسدار سلامی در ادامه افزود: دشمن فریبکار است و بازیابی شکوه خود را در دست کشیدن مردم از ایستادگی می یابد و متاسفانه عده ای هم با دشمن هم سو می شوند .ما با  قدرت نظامی و دفاعی دشمن را محو می کنیم .

فرمانده سپاه پاسداران  گفت: ما لباس خدمت نظامی  بر تن کرده‌ایم تا ملت در امنیت و شادی بوده و آرزوهای دشمنان را دفن ‌کنیم.

وی افزود: دشمنان ما  تصمیم گرفته اند که ایران را تجزیه کرده و مردم این سرزمین را تسلیم اراده شوم خود کنند، اما ما نمی گذاریم.

حسن روحانی در فرصت های مختلف، چند بار گفته است که آماده گفتگو با ایالات متحده است، ولی شرط اول آن باطل کردن تحریم ها و بازگشت ایالات متحده به برجام است. ولی مقامات آمریکایی این شرایط را رد کرده و خواستار آن هستند که رژیم ایران بدون قید و شرط به دور میز مذاکره باز گردد تا بتوان توافق جدیدی به دست آورد که رژیم ایران را برای همیشه از توان اتمی و موشکی محروم سازد.

علی خامنه ای در مخالفت با مذاکرات با ایالات متحده، گفته است که هیچ عاقلی با پای خود به جایی نمی رود که از قدرت خویش بکاهد و به خواست دشمن تسلیم شود.

یک دیدگاه

Comments are closed.