حسن روحانی در آستانه سال مرگ قاسم سلیمانی: «آمریکا دست او را از بدن جدا کرد، ما آمریکا را بیرون می کنیم»

با نزدیک شدن سالروز هلاکت قاسم سلیمانی توسط ارتش ایالات متحده، حسن روحانی امروز (چهارشنبه) در سخنانی تهدید کرد که رژیم انتقام خون او را خواهد گرفت و ادعا کرد که تنها ایالات متحده نبود که این سوءقصد را طراحی و اجرا کرد، بلکه کشورهای دیگری نیز در این زمینه با ایالات متحده همکاری کرده اند.

روحانی که در جلسه هفتگی هیات دولت سخن می گفت، از کشورهایی که به ادعای او در طراحی این سوءقصد سهیم بوده اند، به صراحت نام نبرد، ولی آن چه را که “رژیم صهیونیستی” نامید، در شمار مسؤولان معرفی کرد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که عواملی در داخل سپاه پاسداران و همچنین اعضای کلیدی در شماری از گروه های تروریستی شیعه عراقی که از رژیم ایران تغذیه می شوند، اطلاعات دقیقی به ایالات متحده داده بودند که بر اساس آن ها، توانست دقایقی پس از آن که کاروان اتومبیل های قاسم سلیمان و مهدی المهندس از فرودگاه بین المللی بغداد خارج شدند پهپادهای آمریکایی با شلیک موشک های نقطه زن، آنها را نابود کردند.

حسن روحانی، قاسم سلیمانی را یک قهرمان ملی توصیف کرد و این در حالی که سلیمانی سرکرده سپاه قدس حکومت بود که ماموریت داشت کشورهای منطقه را به مستعمره رژیم ایران مبدل سازد.

آخوند حسن نصرالله سرکرده حزب الله لبنان هفته پیش در تجلیل از سلیمانی، فاش ساخت که او مدت یک سال تمام، اجاره خانه دویست هزار شیعه را که خانه های آن ها در بیروت در جریان جنگ ۳۳ روزه با اسرائیل ویران شده بود تامین کرد. البته سلیمانی این مبلغ را به دستور خامنه ای و از بیت المال ملت ایران به حزب الله منتقل ساخت. علاوه بر این، رژیم ایران مبلغ پانصد میلیون دلار نیز بابت بازسازی ساختمان های ویران شده، به حزب الله پرداخت کرد.

در روزهای اخیر بود که یکی از سرکردگان حماس نیز فاش ساخت که در سفر به ایران، قاسم سلیمانی چمدان های آن ها را پر از دلار آمریکایی کرد و در مجموع ۲۲ میلیون تومان از پول ملت ایران را به حماس داد. البته این اقدام نیز به دستور خامنه ای بود و از خزانه مردم ایران پرداخت گردید.

روحانی در سخنان امروز خود، نه تنها سلیمانی را “قهرمان ملی” لقب داد، بلکه تاکید کرد که این افتخار، به گروه خاصی مربوط نمی شود، بلکه متعلق به همه مردم ایران است. اشاره روحانی به این واقعیت بود که سپاه پاسداران قاسم سلیمانی را یکی از دستاوردهای خود دانسته و او را وسیله ای برای افزایش اهمیت خود قرار داده بود.

روحانی در سخنان خود، در رابطه با شیوه انتقام رژیم ایران نسبت به هلاکت سلیمانی گفت: به همان نسبت که آمریکا دست سلیمانی را از بدنش جدا کرد، ما هم آمریکا را از عراق و منطقه بیرون می کنیم.

نخست وزیر عراق و گروه هایی از سازمان های شیعه در عراق، و از جمله سازمان آخوند مقتدی صدر، از رژیم ایران خواسته اند که خاک عراق را به صحنه انتقام گیری از آمریکا مبدل نسازد.