حسن روحانی در ادامه دروغ پردازی ها، کشورهای غربی و آژانس را بدهکار حکومت ایران قلمداد کرد

حسن روحانی در همان روزی که در برابر دوربین های تلویزیونی اعلام کرد که دستور ساخت و نصب سانتریفیوژهای جدید از نسل پیشرفته را داده، گله کرد که چرا کشورهای جهان و آژانس بین المللی انرژی اتم، به حکومت ایران در این زمینه یاری نمی رسانند.

این سخنان موجب شگفتی بسیار گردیده، و به نوعی شیادی و فریبکاری تعبیر شده، زیرا وظیفه اصلی آژانس بین المللی، جلوگیری از مجهز شدن کشورهای بیشتری به جنگ افزار اتمی می باشد، و نه آن که وظیفه اش کمک به حکومت هایی باشد که قصد ساخت بمب هسته ای دارند.

حسن روحانی در سخنان خود، ادعا کرده گفت که دنیا و آژانس بین المللی، به رژیم ایران بدهکارند. او در توضیح سخنان خود افزود: دنیا و آژانس بین المللی اتمی به جای آن که به برنامه های صلح آمیز ایران برای استفاده مسالمت آمیز از انرژی اتمی یاری برساند، در ادامه اجرای این برنامه ها اخلال کرده اند و از این روز به ایران بدهکار هستند و باید این بدهکاری را بپردازند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران، در حالی این سخنان را در یک سخنرانی به مناسبت آن جه که “روز ملی فن آوری اتمی” نامیده اند بیان داشت، که حکومت ایران بارها به نقض تعهدات خود در چارچوب قوانین بین المللی دست زده و در همان حال که ادعا کرده هدف از برنامه های اتمی، استفاده مسالمت آمیز و غیرنظامی است، به انواع ترفندها دست زده تا جنبه های نظامی برنامه های خود را از آگاهی بین المللی دور نگاه دارد.

روحانی فراموش می کند که بیست سال پیش، هنگامی که برنامه های گسترده اتمی رژیم ایران افشاگری شد، آژانس بین المللی خواستار نظارت کامل گردید و حتی اعلام کرد که حاضر است همه نیازهای ایران را در زمینه استفاده مسالمت آمیز از انرژی هسته ای تامین کند و همه اطلاعات و وسایل لازم را برای رسیدن به این هدف تامین نماید و آن، به شرطی که رژیم ایران تاسیساتی را که ممکن است کاربرد نظامی داشته باشد، برچیند.

ولی حکومت ایران این پیشنهاد را نپذیرفت و چندین بسته پیشنهادی کشورهای اروپایی را رد کرد و به برنامه های اتمی خود ادامه داد.

رژیم، در همان حال که ادعا می کرد هدفش بهره برداری صلح آمیز از انرژی اتمی است، ماهیت بسیاری از فعالیت های خود را از آژانس بین المللی پنهان نگاه داشت و حتی تایسات خود را به زیر کوه و زیر زمین منتقل ساخت تا بمباران آن دشوار باشد.

حکومت ایران می تواند تمام مواد رادیواکتیو را که مصارف پزشکی و انسانی دارد، با کمترین قیمت از کشورهای تولید کننده وارد کند و نیازی به برپایی تاسیساتی ندارد که میلیاردها دلار برای ملت ایران هزینه ایجاد کرده است.