حسن روحانی در تماس با رهبران فرانسه و آلمان گفت: بسته پیشنهادی اروپا تمامی خواسته‌های ایران را تامین نمی کند

درآستانه نشست وزیران خارجه ایران و پنج قدرت جهانی درباره ادامه برجام رسانه های ایران گزارش کردند که حسن روحانی در تماس با رهبران فرانسه و آلمان گفته است: بسته پیشنهادی اروپا تمامی خواسته‌های ایران را تامین نمی کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا حسن روحانی شامگاه پنجشنبه دیشب در تماس تلفنی با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفته است که: انتظار جمهوری اسلامی از اروپا ارائه یک برنامه عملیاتی روشن و دارای زمان‌بندی است تا بتواند به گفته او نقش جبران کننده در قبال خروج آمریکا داشته باشد.

بنابر همین گزارش حسن روحانی در گفتگو با خانم مرکل صدراعظم آلمان نیز بسته پیشنهادی سه کشور اروپایی را مایوس کننده خوانده و انتقاد کرده است که در این بسته راهکار عملیاتی و شیوه مشخصی برای ادامه همکاری ها وجود نداشت و یکسری تعهدات کلی در حد بیانیه های سابق اتحادیه اروپا عنوان شده است.

به نوشته وبسایت ایرنا رهبران آلمان و فرانسه ضمن تأکید بر ادامه گفتگوها یادآور شدند که بسته پیشنهادی صرفا موضوعات کلی و اصولی مورد اشاره را قرار داده است.

پیشتر گزارش شده بود که پیشنهاد های اقتصادی اروپا جمعه امروز در اختیار ایران قرار خواهد گرفت. وزیران خارجه ایران و پنج قدرت جهانی امروز در هتل کوبورگ وین در نشستی به ریاست خانم فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره ادامه برجام به رایزنی پرداختند.

به گزارش ایرنا حسن روحانی در تماس های تلفنی خود ابراز امیدواری کرده است که این نشست خواسته‌های ایران را برای ادامه همکاری در برجام تامین کند و بتواند نقش جبران کننده در قبال خروج آمریکا از برجام داشته باشد