حسن روحانی در واکنش به طرح  توافق میان امارات و اسرائیل:این کار محکوم است، غلط است و خیانت به مسلمانان است

حسن روحانی در واکنش به طرح  توافق میان امارات و اسرائیل در روزهای اخیر گفت: این کار محکوم است، غلط است و خیانت به مسلمانان است.

او افزود: این روزها ما با یک کشور همسایه مواجه شدیم که خودش را متاسفانه به دشمن جهان اسلام و منطقه و قاتل فلسطینیان نزدیک کرد و با او ارتباط برقرار کرد. کشوری که مردم مسلمانی دارد ولی حاکمانش تلقی غلطی دارند که با نزدیک شدن به آمریکا و رژیم صهیونیستی اقتصاد و امنیت شان تامین می‌شود.

روحانی تصریح کرد: این توافق به سود آمریکا و اسرائیل است.آنان به خاطر اینکه ترامپ در واشنگتن می‌خواهد رای بیاورد آمدند و به ملت خودشان و به دنیای عرب و به مردم فلسطین خیانت کردند و آن وقت تصور می‌کنند که اگر به آنان نزدیک شوند امنیت خود را تامین کرده‌اند.

روحانی گفت: در گذشته نیز  صدام از ما خواهش کرد که چیزی نگوییم تا او برود و کویت و امارات و قطر و بحرین را بگیرد. ولی ما پیش از آنکه کشورهای خلیج فارس از خواب بیدار شوند یا از ترس عبور کنند با این اقدام صدام مخالفت کردیم.

روحانی  در حالی این سخنان را بیان میکند که هم اکنون حکومت اسلامی ایران به دستور علی خامنه ای با تامین مالی و تسلیحاتی نیروهای تروریستی خود در عراق ، یمن و سوریه و لبنان منطقه را ناامن کرده و جان هزاران تن از شهروندان این مناطق را به مخاطره انداخته است . در اعتراضات اخیر عراق ، سوریه و لبنان مردم خواهان قطع نفوذ رژیم ایران و شبه نظامیان وابسته به آنان  در این منطقه شده اند.

روحانی تهدید کرد: این خطا بسیار بزرگ است و امیدواریم که امارات از این خطا باز گردد و بداند که نه به نفع حاکمانش است و نه به نفع مردمشان. این را هم بدانند که مبادا بخواهند پای اسرائیل را به منطقه باز کنند که اگر چنین شود با آنان به شکل دیگری برخورد می‌شود.

سپاه پاسداران نیز با انتشار بیانیه‌ای با محکومیت شدید توافق عادی سازی روابط امارات و اسرائیل ، این اقدام را به دید انان خطایی راهبردی ، حماقتی تاریخی و خنجری زهر آگین در پیکر امت اسلامی توصیف و ادعا کرد:  این اقدام نه تنها منافع اسرائیل را تامین نخواهد کرد بلکه با باطل سازی رویایی خاورمیانه جدید ، آینده ای خطرناک را در انتظار آمریکا و حامیان توافقنامه قرار خواهد داد.

روزنامه کیهان، وابسته به علی خامنه ای نیز با انتشار مقاله ای درباره طرح توافق امارات با اسرائیل، این کشور  را تهدید کرد و  نوشت : امارات با این کار خود را به  هدفی مشروع برای نابود شدن توسط نیروهای مقاومت تحت حمایت رژیم ایران  در منطقه تبدیل کرد؛ منتظر باشید!

نشریه کیهان تهران نوشت: به دید وی خیانت بزرگ امارات در حق ملت فلسطین و امضای توافق عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اگر تنها یک نتیجه داشته باشد، تبدیل این کشور کوچکِ ثروتمندِ به شدت وابسته به امنیت، به «هدفی مشروع و آسان» برای مقاومت خواهد بود.

این نشریه وابسته به علی خامنه ای ، نوشته است: خنجری که اماراتی‌ها از پشت به فلسطین زدند، اثری در عزم گروه‌های مقاومت فلسطینی و حامیان آنان ایجاد نمی‌کند اما تاثیرات منفی عمیقی روی پادشاهی کوچک و کم جمعیت امارات خواهد گذاشت و  به تعبیر رهبر حکومت اسلامی عمرش را کوتاه خواهد کرد.

کتائب حزب‌الله عراق نیز رسما امارات را تهدید کرد و نوشت: بزودی امارات به هدفی ساده برای گروه های مقاومت تبدیل خواهد شد.