حسن روحانی در یک اقدام نمایشی می خواهد اختیارات استصوابی شورای نگهبان را محدود سازد، ولی…

حسن روحانی پیش‌تر در واکنش به رد صلاحیت‌ها گفته بود: «بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات به تشریفات تبدیل شود

با رد صلاحیت فله ای هزاران تن از نامزدهای انتخاباتی توسط شورای نگهبان، که انتخابات امسال را کاملا از رونق انداخته، دولت حسن روحانی اعلام داشت که پیش‌نویس لایحه انجام همه‌پرسی به هدف محدود ساختن سطح نظارت استصوابی توسط شورای نگهبان آماده شده و به زودی ارائه خواهد گردید. 

ولی شماری از تحلیگران در این باره می گویند: این لایحه با توجه به پایان رسیدن مجلس کنونی و هم  چنین وجود جناح مخالف روحانی در مجلس اینده هیچ شانسی برای تصویب ندارد و اگر هم تایید شود شورای نگهبان آن  را حذف می کند و این تنها یک اقدام نمایشی بیش نیست .

لعیا جنیدی، معاون حقوقی حسن روحانی گفت پیش‌نویس لایحه برگزاری همه‌پرسی درباره نظارت استصوابی آماده ارسال به دولت است. این لایحه “چارچوب نظارت استصوابی” شورای نگهبان را تعیین ‌می‌کند.

 خانم جنیدی گفت:  متن این لایحه به صورت “معقول و صحیح” نوشته شود تا “نتیجه‌ای معقول و مورد اتفاق همه ارکان” به دست بیاید.

وی افزود:  این لایحه تنها یک هفته بعد از دستور حسن روحانی آماده شده است و “لوایح همه‌پرسی معمولاً باید کوتاه و روشن و پاسخ آنها نیز به صورت آری یا خیر باشد”.

 

حسن روحانی پیش‌تر در واکنش به رد صلاحیت‌ها گفته بود: «بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات به تشریفات تبدیل شود.

4 دیدگاه‌

  1. تو و امثال تو هیچ پخی نیستید! باز رفتی بالای منبرکه دروغ به خورد مردم بدهی!!؟ ای خاعن بی میهن!!

    تو شبها چطور ان سر گنده پر از چربیت را روی بالش میگذاری؟
    ننگ بر تو و بقیه لنگ به سرها و یقه گردهای هم سفره ات.

  2. تو حسن کلید ساز که کلیدت درها رو می بنده و دیگه قابل باز شدن نیست !!عنان اختیار را هم که دادی دست تند روها هیچ نظارتی بر بازار معیشتی مردم هم نداری فقط منتظر این هستی دوره پر ننگ ریاست جمهوریت تموم بشه و بعد فلنگو ببندی!!

Comments are closed.