حسن روحانی دستور داده که رفت و آمد خودروها در داخل هر استان، بین شهرهای مختلف آزاد خواهد بود

علیرغم توصیه سازمان جهانی بهداشت جهانی درباره لزوم برقراری قرنطینه ، حسن روحانی، اعلام کرد: «از امروز تردد بین شهرستان‌ها در استان‌ها آزاد است و تردد بین استان‌ها هم که در حال حاضر ممنوع است، از روز اول اردیبهشت آزاد می‌شود.»

روحانی، امروز ( یکشنبه) ۲۴ ، در جلسه ستاد مدیریت بحران کرونا، درباره مصوبه جدید دولت در زمینه رفت و آمدهای بین شهری در درون استان‌ها گفت: «برخی از فرمانداران اگر تردد بین شهرستان‌ها در درون استان‌ها را تاکنون ممنوع کرده بودند از امروز تردد بین شهرستان‌ها در استان‌ها آزاد است و نیروی انتظامی و بسیج نیز به این مصوبه توجه دارند».

رئیس مدیریت بحران شهرداری تهران ارزیابی کرد که در ده روز آینده مرحله جدیدی از شیوع گسترده کورونا در سراسر پایتخت آغاز خواهد شد. رضا کرمی محمدی، با اعلام این خبر تذکر داد که  روند مبتلایان و فوتی‌ها در پایتخت ایران، نسبت به سایر نقاط، رو به افزایش است و وضعیت در این شهر مناسب نیست.

محمدی افزود: وضعیت بحرانی همچنان بر تهران حاکم است و روند مبتلایان و فوتی‌ها در این شهر نسبت به کل ایران رو به افزایش است.

رئیس مدیریت بحران شهرداری تهران، از ابتلای ۱۳۴ نفر به کرونا در مجموعه شهرداری تهران خبر داد و گفت:  در میان آنها یک پزشک و چهار راننده تاکسی جان باخته‌اند.

کرمی محمدی گفت: ضدعفونی معابر تاثیر به سزایی بر کنترل کرونا ندارد، و ادعایی بیش نیست ،چون  پایتخت وسعت زیادی دارد و زمان بیشتری برای انجام آن لازم است.

حسن روحانی، ۷ روز پیش دستور داد تا  دوباره فعالیت مشاغل و کسب و کارهای کم‌ریسک در استان‌ها و  تهران خبر آغاز شود.