حسن روحانی زیر فشار آخوندها، مدت تعطیلی مساجد را نصف کرد، ولی علم الهدی هنوز اعتراض دارد

با آنکه حسن روحانی زیر فشار محافل مذهبی رژیم ناچار شد زمان تعطیلی مساجد و حسینیه‌ها در ماه رمضان را به خاطر خطر کرونا، به نصف تقلیل دهد، ولی باز هم شماری از روحانیون حکومتی فشار می‌آورند که این دستور بکلی باطل شود و در ماه رمضان که در ایران از امروز آغاز شده، همه مراکز مذهبی و عبادتی بازگشایی شوند.

آشنایان امور ویروس شناسی و همه گیری کرونا هشدار داده‌اند که تراکم جمعیت در مساجد و اماکن مذهبی یکی از خطرناک ترین عوامل شیوع ویروس می باشد. حتی دولت عربستان سعودی مساجد را بسته و رهبران مذهبی دیگر کشورها نیز گفته اند که این اقدامات احتیاطی باید کاملا رعایت شوند.

در حالیکه حسن روحانی از تداوم تعطیلی اماکن مذهبی و مساجد تا نیمه اردیبهشت‌ماه و عدم برگزاری تجمع‌های مذهبی و مجلس‌های افطاری در ماه رمضان خبر داده است، آخوند احمد علم الهدی امام جمعه مشهد این مدت زمان را هم قبول ندارد و می گوید: «هر چه زودتر مساجد و اماکن مذهبی را باز کنید. درست نیست که همه مکان‌ها فعال باشند، ولی مساجد و اماکن متبرکه تعطیل باشند».

آخوند علم الهدی افزود: «از مسئولان می‌خواهم با تهیه دستورالعمل و پروتکل‌هایی برای رعایت بهداشت و مقابله با ویروس کرونا، امکان باز شدن مساجد و مراکز عبادت را برای حضور مردم در ماه رمضان فراهم کنند».

اما علیرغم اصرار علم الهدی مبنی بر باز شدن مساجد و اماکن مذهبی، آیت‌الله اعرافی امام جمعه قم با اشاره به لزوم پرهیز از خرافه‌گرایی و انحراف در مواجه با حوادث و بلایا گفت: «ما به لحاظ مکتبی و فلسفی و کلامی در این گونه حوادث، نباید در دام تفکرات غلط و انحرافی بیفتیم، در این که اماکن زیارتی باز شوند یا نشود، ما کاملا تابع پروتکل‌های وزارت بهداشت هستیم و نظر کارشناسی پزشکی را در اولویت می دانیم».

خامنه ای پیشتر گفته بود باید از دستورات پزشکی اطاعت کرد ولی در این باره اظهار نظر صریحی نداشته و به سکوت ادامه می دهد.

به این ترتیب خامنه ای نمی خواهد در هیچ موردی با احتمال انتقاد روبرو شود و دستوراتش مورد بحث و جدل موافقان و مخالفان قرار گیرد.

 

یک دیدگاه

  1. این علم الهدی پدر سوخته میخواهد هر جوری که شده اجتماعات را راه اندازی کند تا طرفداران حزب اللهی خود را برای جمعه روز جهانی قدس که آخرین جمعه ماه رمضان است به خیابان ها بکشاند و دلش به حال همه گیری دوباره ویروس کرونا نسوخته است!!

Comments are closed.