حسن روحانی مقامی را که افشاگر حقوق ماهیانه نجومی برخی سران حکومت بود، برکنار کرد

از چپ: میلاد صالحی و نعمت الله ایزدی، مدیران عامل قدیم و جدید صندوق بازنشستگی کشوری

به دستور حسن روحانی ،مدیرعامل صندوق بازنشستگی حکومت  ایران پس از افشاگری حقوق های نجومی مدیران برکنار شد. و نعمت الله ایزدی را که در لیست نجومی حقوق بگیران صندوق بازنشستگی است به جای او انتخاب کرد

میعاد صالحی که هنوز پنج ماه از مدیرعاملی وی در  صندوق بازنشستگی نگذشته بود ، بدنبال انتشار حقوق خود، اعضای هیأت مدیره و مدیران زیرمجموعه این صندوق و وعده دادن انتشار  جزئیات کامل قرارداد‌های چند هزار میلیاردی صندوق بازنشستگی به دستور رئیس جمهور برکنار شد.

صالحی پیشتر گفته بود که مدیران زیادی در صندوق بازنشستگی حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند؛ به طور مثال حقوق دریافتی یکی از مدیران آتیه صبا ۵۳ میلیون تومان در ماه است.

وتعدادی از این مدیران نیز به علت دریافت حقوق‌های نجومی توسط صالحی از کار برکنار شده بودند.

صالحی ۵ ماه پیش از سوی شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مدیر عامل سازمان صندوق بازنشستگی کل ایران انتخاب شد که با مخالفت شماری از  نمایندگان، سابقه کاری، تحصیلات و عملکرد وی در این صندوق را مورد انتقاد قرار گرفت و انتصاب او را نامناسب دانستند بطوریکه ، سازمان بازرسی نیز نامه‌ای به وزارت رفاه در این باره ارسال کرد، ووزیر کار حکومت ایران نیز در پاسخ گفته بود که : «لطفا حاشیه درست نکنید.» و بدین ترتیب، محتوا و جزئیات این نامه مکتوم ماند.

صالحی در آخرین توئیت خود نوشته بود: «هر چه امور صندوق بازنشستگی را شفاف‌تر می کنیم، فشارها و تخریب‌ها نیز بیشتر می‌شود. گام مهم بعدی، انتشار جزئیات پرونده‌ها و پروژه‌های چند صد و چند هزار میلیارد تومانی است.

صندوق بازنشستگان کشوری یک مرکز مهم اقتصادی در حکومت ایران است و تمامی عزل و نصب ها مانند سایر مراکز در ایران زیر نظر علی خامنه ای است و روحانی اجرا کننده

7 دیدگاه‌

 1. چه سرحکومت یا ته حکومت همه از دم تروریست و دزدند.
  فقط حرف حرف حرف برای گمراهی مردم.
  ایران درکف دست دیوان و خاائنان درحال ویرانی است پس پای صندوق انتخابات علی خامنه ای نروید!!

 2. آقای صالحی دستور کششششش ندهید را نباید نادیده می گرفت.آقای روحانی ،برادرش دزد است و خودش رفیق قافله.ایشان ازنظر مدرک تحصیلی همسنگ دکتر کردان است،منظور دکترای تقلبی.
  شایعه است که حضرت نمیرالمؤمنین درزمان ثبت نام برای رئیس جمهوری به ایشان درمورد مدرک دکترایش ایراد گرفته بود و حسن کلید گفته بود آین عنوان دکترا بنفع روحانیت و جمهوری اسلامی است تا گفته نشود روحانیون بی سوادند چون تحصیلات آکادمیک ندارند.

 3. چرا با وجود این همه ظلم مردم ما باز میرن به ی رییس جمهور ک فرقی با بقیه نداره رای میدن؟؟ی بار همت کنین امار رای سفید بالا بره بعد ببینین چقد قضیه فرق خواهد کرد..واقعا ملت جهان سوم هستیم..تو دورانی ک اوضاع اقتصادی یکم بهتر میشه شورش میکنیم و تودورانی ک زیر فشارها داریم له میشیم سکوت میکنیم..جهان سوم ینی همین

 4. بدترین مسئولان و سردمداران جمهوری اسلامی از بهترین مسئولان و سردمداران غربی و اسرائیلی بهتر و انسانتر و مقیدتر هستند اینو خودتون هم میدونین

 5. به هیچ وجه پای صندوق های رای نباید رفت چون ملاها رای های سفید را هم به دروغ به نفع خود حساب میکنند. خود خمینی گفت دروغ بگویید اگر به نفع اسلام باشد. نه به رای گیری در رژیم اخوندی. اگر پای صنوق ها برویم خاعن هستیم.

Comments are closed.