حسن روحانی می گوید اگر آمریکا تحریم ها را بردارد و از ما پوزش بخواهد حاضر به گفتگو هستیم

حسن روحانی می گوید اگر آمریکا تحریم ها را بردارد و از ما پوزش بخواهد حاضر به گفتگو هستیم

آیا سخنان امروز حسن روحانی نشان از آن دارد که حکومت ایران در آستانه ورشکستگی قرار گرفته و قصد دارد در برابر ایالات متحده زانو بزند و پیشنهاد آن کشور را برای بازگشت به دور میز مذاکره به منظور تجدیدنظر در برجام بپذیرد؟

در گزارش خبرگزاری ها آمده است که حسن روحانی در نطق امروز خود می‌گوید که ایران حاضر است به دور میز مذاکره با ایالات متحده بازگردد اما در عین حال خواستار آن گردید که دولت آمریکا تحریم‌ها را لغو کند و از حکومت اسلامی ایران پوزش بطلبد.

حسن روحانی در عین حال ادعا می‌کند که تحریم‌های ایالات متحده سودی ندارد و آن کشور در اجرای سیاست های خود با شکست قاطع روبرو خواهد شد.

رئیس جمهوری حکومت اسلامی ایران همچنین عربستان سعودی و امیر نشینهای عرب را مورد حمله قرار داد و گفت که آمادگی آنها برای جبران کمبود نفت ایران در بازار جهانی ممکن است که به یک درگیری بین آنها و حکومت ایران بیانجامد و باید از این سیاست دست بردارند.

حسن روحانی با نادیده گرفتن تاثیرات کمرشکن  تحریم‌های ایالات متحده علیه حکومت ایران که در وضع اقتصادی رژیم ایجاد کرده است گفت آمریکا در اقدام های گذشته خود با شکست روبرو شد و در گام های کنونی نیز ناکام خواهد ماند.

علی خامنه‌ای رهبر حکومت اسلامی ایران بارها گفته است که به ایالات متحده نمی شود اعتماد کرد و گفتگو با آن کشور سودی نخواهد داشت اما امروز حسن روحانی گفت که رژیم ایران همیشه آماده بوده است که مشکلات و اختلاف های موجود را از طریق گفت‌وگو حل کند.

او گفت ما اهل مذاکره هستیم همانگونه که همیشه از جنگ برای دفاع از خود رویگردان نبودیم.

روحانی در عین حال گفت که مذاکره با آمریکا هنگامی عملی خواهد شد که تحریم ها را متوقف سازد و بابت اعمالی که تاکنون علیه حکومت اسلامی ایران انجام داده و عملیات نامشروع و غیرقانونی خود از ملت ایران پوزش بطلبد.

حسن روحانی گفت که مذاکره بین دو کشور باید در شرایط احترام متقابل صورت گیرد.

علی خامنه ای در آخرین سخنرانی خود ادعا کرده و گفته بود که تلاش ایالات متحده برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید.

علی خامنه‌ای گفته بود که رژیم اسلامی می‌تواند هر اندازه که لازم داشته باشد به کشورهای دیگر صادر کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران علیرضا تنگسیری تهدید کرده بود که اگر صادرات نفت ایران متوقف شود تنگه هرمز را خواهد بست.

اما مقام‌های آمریکایی نسبت به این تهدید سپاه پاسداران واکنش خونسردانه نشان دادند و گفتند که چنین کاری غیر قابل قبول و نا موجه تلقی خواهد گردید.

قرار است که ایالات متحده کمتر از دو هفته دیگر معافیت هایی را که به هشت کشور در مورد ادامه خرید نفت از ایران داده بود به طور کامل متوقف سازد و آنگاه انتظار می رود که میزان صادرات نفت رژیم ایران به حداقل ممکن کاهش یابد و کشور ایران را با بحران مالی بیشتری روبرو سازد.

5 دیدگاه‌

  1. دردولت تدبیر وامید دکتر قلابی حسن روحانی حتی یک معذرت خواهی از ملت نشد که چگونه ماشین تولیدی کارخانه های دولتی را به سه یا چهار برابر قیمت بفروش رساندند و حالا از آقای دنیا طلب معذرت خواهی میکند؟؟؟ سرمهای آلوده به هپاتیت را وارد کشور کردند و هزاران نفر را مخصوصاً هپاتیتی کردند و دریغ از یک معذرت خواهی وحالا ازآقای دنیا طلب معذرت میکند؟؟ مردم عادی را دستگیر وزندانی وحبس کردید برای هیچ چی و برای یک کلمه حرف ساده علیه سیاستهای غلط خودتان و حالا ازآقای دنیا طلب معذرت میکنید؟؟ بگفته دجال اصلی همان خمینی کثیف رژیم شاه زندان ها را بازندانیان سیاسی پر کرده بود و حکومت اسلامی خلاف اینرا انجام میدهد برایتان … اماحالا پرکرده اید از زندانیان سیاسی و جای نگهداری دیگر ندارید واز آقای دنیا طلب معذرت خواهی دارید؟؟ بی تدبیری در مهار سیل و از پیش اندیشیدن را از دست داده اید وکشته و ویرانی وآوار نتیجه سوئ تدبیرتان شده و حالا از آقای دنیا طلب معذرت خواهی میکنید؟؟ همانا ملا وآخوند فقط کارش مفت خوری است وبس و چه به حکومت ومردم داری وسیاست. سیاست آخوند مجموعه ای از دین دست کاری شده متعصب و سیاست لجن مالی شده آغشته به کثافت است وبس. کم دروغ بگوئید وکم مدعی شوید یک نگاهی هم به خودتان بیندازید.

  2. آقای حسن کلیدساز دیگر دوران مماشات به سر آمده خوشبختانه همه دنیا اکنون متوجه خطر جمهوری اسلامی آخوندی شده اند … شما استمرار طلبان کاسه به دست الان گدایی چند روز بیشتر حکومت کردن رو میکنید … ننگ بر شما عمر و آینده ما را تباه کردید

  3. کل سران رده بالای نظام جمهوری اسلامی ایران و حسن روحانی ای آخوند روضه خوان از بالا که همه اش فحاشی میکنید و دیگر کشورها و حتی مردن خودتان را هم ترغیب و توصیه به کار زشتتان میکنید و از پائین هم مرتب اسهال مزمن گرفتید و نه تنها به کل مملکت خرابکاری بوداری را چهل سال تمام انجام داده اید بلکه هرکشوری که با سیاستهای شیطانی شما ملایان جفت وجور نشود هم خرابکاری میکنید وحالا با چه رویی میخواهید با آقای دنیا مذاکره کنید؟؟ برای چی ؟؟ اول از همه خودتان را درست کنید و بعد با احترام خاص به طرف مقابل تقاضای مذاکره بدون پیش شرط کنید و مردم کشورتان را از این فلاکت و بدبختیهایی که ایجاد کرده اید نجات بخشید.

  4. حسن روحانی که بمانند چوپان دروغگو هستی تابحال از خودت پرسیده ای که این همه ثروت و اموال ملت بیچاره و بدبخت را از طریق موسسات مالی و اعتباری بالا کشیده ای و خورده ای تا هزینه تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری و هزینه بچه هایت در سایر بلاد کفر تامین شود چه کارکرده ای؟؟
    حالا دنبال معذرت و خواهش وتمنا از آقای دنیا جناب دونالد ترامپ میکنی؟ واقعاً که بیشرفی بی ناموسی وبی دین وبی ایمانی و دین و نماز تزویری خوبی داری تا از حلقه دزان حکومت کنار گذاشته نشوی و استیضاح نشوی. ولی این دنیا هم آخرتی دارد. ولی این ملت پشتیبانی همچون ترامپ و ناتانیاهو دارد که فرستاده خدا برای نجات ملت ایران از این همه نفاق و ستم و ظلم دارد. شماها پناهگاه و مامن ما نیستید با این هم فساد و دزدی آشکار وپنهان. چرا آقای رستگار را درراس مدیر عاملی بانکی قراردادید که میلیارد میلیارد دزدید و به شما هم داد که پسر خاله ات بود؟؟؟ و سایر افراد که جای گفتن ندارد.

Comments are closed.