حسن روحانی نامزدهای انتخابات را به “دروغگویی” درباره عملکرد دولت متهم کرد

حسن روحانی، در جلسه هفتگی هیات امروز (چهارشنبه ) دولت ،در واکنش به انتقادات برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به عملکرد دولت، آنها را به دروغگویی متهم کرد و گفت که نامزدها به شعور مردم توهین می‌کنند.

روحانی در ادامه افزود: «ما باید راه خود را ادامه دهیم و وزرا و مسئولان وظیفه دارند به دروغ‌ها و تحریف‌ها پاسخ بدهند. حالا صداوسیما می‌خواهد پخش کند می‌خواهد پخش نکند.»

او گفت:  «از انتخابات مهم‌تر، ‌اخلاق است. وی با تقلید از علی خامنه ای گفت: در این انتخابات جفاها و ظلم‌های بدی شد. بدترین جفا در این انتخابات،‌ جفای به نظام است.»

روحانی در ادامه با انتقاد از نامزدها و عملکرد صدا و سیمای ایران گفت: «شگفت‌آور است که نه در سوال‌ها و نه در جواب‌ها اشاره‌ای به فشارها و تحریم و جنگ اقتصادی نشد.»

او در واکنش به سخنان نامزدها گفت: «کسانی که می‌خواهند قدرت را به دست بگیرند، در نظام بوده‌اند، از کره مریخ نیامده‌اند.»

روحانی درباره وعده‌‌های نامزدهای انتخابات درباره اقشار جامعه گفت: «موضوعات بهتری هم این روزها می‌شنویم، چه‌قدر خانم‌ها این چند روز خوب شده‌اند، چه شد تمام این مدت خانم‌ها نبودند و فقط این چند روز پیدا شدند؟ اقوام چه‌قدر خوب شدند،‌ اقلیت‌ها چه‌قدر خوب شدند و شیعه و سنتی چه‌قدر با هم برادر شدند.»

محمد باقر قالیباف هم در این باره گفته است : با یک اظهارنظر تلخ، گاهی با یک موضع نا به جا و گاهی با یک حاشیه‌سازی بی‌فایده کام این مردم را تلخ نکنیم.

دو مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، به انتقاد شدید اکثر نامزدها از وضع موجود ایران و عملکرد هشت ساله دولت روحانی گذشت.