حسن روحانی نیز از ابعاد گسترش ابتلا به کورونا در کشور ابراز نگرانی کرد و خواستار احتیاط شد

با شیوع گسترده موج سوم کورونا، حسن روحانی، ابراز نگرانی کرد و گفت:  در صورتی که این بیماری دوباره  اوج بگیرد دولت ناگزیر به بازگرداندن محدودیت‌ها برای مهار آن خواهد بود.وزارت بهداشت اعلام کرد: برای چندین روز متوالی آمار درگذشتگان و مبتلایان رو به افزایش رفته است.

حسن روحانی در تماس تلفنی با سعید نمکی، وزیر بهداشت، گفته است چنانچه “شیوع بیماری دوباره اوج بگیرد، مسئولین ناگزیر از بازگرداندن محدودیت‌ها خواهند بود که این موضوع هم زندگی عادی شهروندان را دچار مشکل خواهد کرد و هم آسیب‌های اقتصادی جدی به جامعه خواهد زد.”

کاهش محدودیت‌ها برای مهار کرونا و افزایش آمار اعلام‌شده باعث نگرانی و هشدار درباره “موج دوم” کرونا در چند کشور، از جمله ایران شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت نیز اعلام کرده است که استان خوزستان وضعیت “قرمز” دارد و هرمزگان، آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی هم در وضعیت “هشدار” هستند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز هشدار داده که ‘بسیاری از مردم بی خیال کرونا شده‌اند.’

نمکی گفته که با بالا رفتن سفرهای شهروندان،  احتمال تشدید شیوع بیماری در شهرهای مسافرپذیر بیشتر خواهد شد.حسن روحانی از مردم ایران خواسته است که سفرهای غیرضروری انجام ندهند.

وزیر بهداشت ایران از کاهش حساسیت نسبت به شیوع کرونا ابراز نگرانی کرده و گفته است: “بسیاری از مردم بی‌خیال شده‌اند. از زدن ماسک خسته شده‌اند… باید به مردم یادآوری کنیم که کرونا تمام نشده و اوضاع عادی نیست.