حسن روحانی که گفته بود از توطئه منطقه ای دوری می جوید، جایزه بین المللی به افتخار قاسم سلیمانی برپا کرد

حکومت اسلامی ایران که از جانب بسیاری کشورهای جهان به تروریست پروری متهم گردیده، اکنون قصد دارد یک جایزه بین المللی به نام قاسم سلیمانی برپا کند که به افرادی اعطا خواهد گردید که در توسعه تروریسم در منطقه و جهان دستاوردهای برجسته داشته اند.

رژیم ایران اعلام کرد که یک هیات ۱۹ نفره درباره افرادی که شایسته دریافت این جایزه هستند، تصمیم گیری خواهد کرد.

سپاهی قاسم سلیمانی که توسط پهپادهای آمریکایی چند ماه پیش هنگام خروج از فرودگاه بین المللی بغداد کشته شد، فرمانده سپاه قدس بود که حکومت ایران برای گستردن تلاش های استعماری خود در منطقه و تسلط بر کشورهای همسایه، آن را برپا کرده است.

برپایی این جایزه توسط حسن روحانی اعلام گردید که از روز اول رسیدن به مقام ریاست جمهوری در ایران قول داده بود که رژیم را از فتنه گری در منطقه و جهان دور نگاه دارد.

روحانی در چارچوب نهادی به نام “شورایعالی انقلاب فرهنگی” برپایی این جایزه را اعلام کرد.

رژیم اعلام داشت که این جایزه هر دو سال یکبار، به افرادی که به گفته روحانی “در مبارزه و مقاومت اقدامات درخشانی انجام داده اند” اعطا خواهد گردید.

منظور روحانی از این نهادها، گروه های مزدور حکومت ایران در منطقه و جهان هستند که با دریافت پول و اسلحه، می کوشند در راستای توطئه های حکومت ایران در منطقه و جهان به عملیات جنگی دست بزنند.

مبلغ این جایزه دو ساله هنوز اعلام نشده است.

در همین حال، سرکرده گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین، به نام زیاد النخاله، به تملق گویی از سپاهی اسماعیل قاآنی جانشنی قاسم سلیمان پرداخت و ادعا کرد که او نیز با موفقیت بسیار توانسته است گروه های تروریستی فلسطینی را که “گروه های مقاومت” نامید، هدایت و فرماندهی کند.

این سخنان نیز تایید دیگری بر این واقعیت است که سپاه قدس یک گروه تروریستی می باشد که حکومت ایران آن را به هدف ایجاد خونریزی در کشورهای منطقه و پیشبرد هدف های استعماری خود برپا ساخته است.

النخاله در ادامه این تملق گویی خویش از جمله اظهار داشت: «اگر چه با شهادت سردار سلیمانی، فرمانده ای از دست رفت، که در محور مقاومت نقش مهمی داشت، ولی طرح مقاومت در منطقه با نقش مهم سردار اسماعیل قاآنی ادامه دارد».

رژیم ایران حدود سه دهه پیش، گروه موسوم به “جهاد اسلامی آزادی فلسطین” به هدف رقابت با گروه تروریستی حماس در نواحی فلسطینی نشین برپا ساخت. ولی بعدها توانست حماس را نیز به سوی خود بکشاند و اکنون این دو گروه تروریستی در غزه همکاری تنگاتنگی دارند.

النخاله در ادامه سخنان خود ادعا کرد که اکنون در نوار غزه یک دژ مستحکم محور مقاومت وجود دارد. مفهوم این سخنان آن است که غزه به کانون فعالیت های تروریستی در منطقه مبدل شده است.

گروه های ترور و حکومت های طرفدار آن ها سالیان دراز کوشیدند اسرائیل را به برداشتن محاصره زمینی و دریایی در اطراف غزه وادار سازند، ولی در این تلاش ناکام ماندند.

دولت مصر بیز برای مهار کردن عملیات تروریستی حماس و جهاد اسلامی در غزه، گذرگاه مرزی خود با آن سرزمین را همچنان بسته نگاه داشته است.