حسن روحانی گفت “تهدیدات ترامپ بی پایه و اساس است”

حسن روحانی  رئیس جمهوری اسلامی روز چهارشنبه تهدیدهای ترامپ را بی پایه و اساس خواند  و گفت: برخی حاکمان آمریکا حرف‌های زیادی می‌زنند که بی‌پایه و اساس است و تهدیدات پوچ از طرف برخی از این حاکمان، نیازی به پاسخ دادن و دهن به دهن شدن با آنها ندارد و انسجام و انتخاب مسیر وحدت و ایستادگی، محکم‌ترین پاسخ به سخنان سخیف آنها خواهد بود.

حسن روحانی روز یکشنبه ترامپ و دولت آمریکا هشدار داد که با دم شیر بازی نکند. در مقابل دونالد ترامپ روز دوشنبه در توییتر حسن روحانی و حکومت اسلامی را تهدید کرد که:«دیگر هرگز و هیچگاه، ایالات متحده را تهدید نکن وگرنه عواقبی را متحمل خواهی شد که تاکنون تعداد کمی در سرتاسر تاریخ متحمل شده‌اند».

حسن روحانی افزود: در هر صحنه‌ای روبروی آمریکا ایستادگی می‌کنیم، شکایت به دیوان دادگستری لاهه صحنه حقوقی بود و در صحنه سیاسی هم این ایستادگی وجود دارد و اینکه امروز اکثریت قاطع کشورهای جهان، اقدامات آمریکا را نادرست، محکوم و یا حداقل از آن اظهار تأسف می‌کنند،

گفتنی است پس از شکایت حکومت اسلامی به دیوان لاهه ایالات متحده آن را مضحک خوانده اما در عین حال تاکید کرده بود که پاسخ و دلایل کافی را  ارائه خواهد کرد.

چنانچه از سخنان امروز حسن روحانی بر می آید  وی از مواضع روز یکشنبه خود عقب‌نشینی کرده و قصد ادامه دادن به جنگ لفظی با دونالد ترامپ را ندارد.

سخنان روز یکشنبه حسن روحانی و تهدید دولت آمریکا با انتقادات شدیدی در داخل حکومت نیز روبه شد.

غلامحسین کرباسچی با انتقاد  نسبت به سخنان روحانی گفت : آقای روحانی و همکارانشان باید بیشتر از اینکه در سخنرانی‌ها احساسی و شعاری حرف بزنند برنامه دولت برای اداره کشور در شرایط جدید را مطرح کنند و به حل و فصل مسائل و مشکلات مردم بپردازند.

همچنین غلامعلی رجایی نیز سخنان روحانی را جنگ طلبانه خوانده و گفت:رئیس‌جمهور باید لحن خود را عوض می‌کرد.اظهارات روحانی بوی جنگ می‌داد

در طرف مقابل نیز دونالد ترامپ دیروز در سخنانی در جمع کهنه سربازان آمریکا گفت: او اعتقاد دارد که سخنانش باعث نمی شود که حکومت اسلامی  مواضع تندتری نسبت به آمریکا بگیرد و در عین حال خاطرنشان کرد که دولت آمریکا از مذاکره و رسیدن به یک توافق درست استقبال می‌کند.

پس از خروج دولت آمریکا از توافق اتمی و بازگشت تحریم ها حکومت اسلامی با بحران‌های شدید اقتصادی روبرو شده است.

نوسان قیمت ارزهای خارجی در برابر ریال و سقوط بی سابقه ارزش پول ایران و تاثیر آن بر تورم و بازار ایران یکی از این مشکلات است که حکومت اسلامی را با بحران بی سابقه ای روبه رو ساخته است.فساد افسارگسیخته حکومتی و تاراج ثروت ملی ایران و صرف آن در جنگ های نیابتی منطقه وآشوب طلبی های حکومت دلیل اصلی فقر و تنگدستی ملت ایران است.

جناح اصلاح طلب حکومت که خواهان تداوم حکومت اسلامی و در عین حال رسیدن به توافقی ضمنی و پنهانی با دولت ترامپ می باشد با هشدار به حسن روحانی او را از جنگ لفظی و سرشاخ شدن با دونالد ترامپ حضر میدارد.

دولت آمریکا اما در چند ماه گذشته و بار دیگر و در تازه ترین مورد  روز یکشنبه گذشته از زبان وزیر امورخارجه آمریکا بر پشتیبانی از ملت ایران در مقابل حکومت اسلامی تاکید گذارده است.

تا جایی که مایک پمپئو وجود شخصیت سیاسی میانه رو در حکومت اسلامی را رد کرده و حسن روحانی و محمدجواد ظریف را گرگهای در لباس میش خواند و گفت: ما حمایت خود را از خواستهای آزادی خواهانه ملت ایران اعلام میکنیم.

این اولین بارپس از انقلاب ۵۷ است که مقامات بلندپایه دولت ایالات متحده آمریکا با صراحت اعلام می‌کنند که حامی و پشتیبان ملت ایران در مقابل حکومت اسلامی هستند.و

خواهان ارتباط و شنیدن صدای ملت ایران هستند.

یک دیدگاه

  1. در آبانماه صادرات نفت ایران صفر خواهد شد و هر تلاشی برای بستن تنگه هرمز خدمتی بزرگ به آمریکا است تا نفت تگزاس را حداقل برای یک سال به قیمت ۲۰۰ دلار به دنیا بفروشد و ضمن مهار کردن اقتصاد اروپا و چین همه چیز را در صحنه جهانی بیش از پیش قبضه نماید؛ آنروز اروپاییها و چینیها پیش از هرکس دیگر برای سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی تلاش خواهند نمود.
    و در تاریخ از جمهوری اسلامی با نام نادانترین حکومت جهان یاد خواهد شد که در چهل سال دشمنی با آمریکا هرآنچه انجام داد به نفع آمریکا بود و سرانجام در آخرین حماقت خود (که آن نیز در راستای خدمت به آمریکا بود) سرنگون گردید.

Comments are closed.