حسن روحانی گفت خاشکچی به دست  قبیله ای کشته شد که مورد حمایت آمریکا بود

حسن روحانی گفت خاشکچی به دست  قبیله ای کشته شد که مورد حمایت آمریکا بود

حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی امروز چهارشنبه در نشست هیئت دولت ماجرای قتل جمال خاشکچی روزنامه نگار عربستان سعودی را مطرح کرد و گفت موضع گیری آمریکا- اروپا و دیگر کشورهای جهان در این مسئله نشان می‌دهد که آنها چقدر در زمینه حقوق بشر و حفظ کرامت انسانی حساسیت دارند.

حسن روحانی گفت خاشکچی به دست  قبیله ای کشته شد که مورد حمایت آمریکا بود.

وی  در ادامه سخنانش گفت دولت آمریکا به دنبال آن بود که ۱۳ آبان را به روز تلخ و سخت برای مردم ایران تبدیل کنند.

اشاره حسن روحانی به ۱۰ روز آینده است ۱۳ آبان آغاز دور دوم تحریمها علیه حکومت اسلامی که صدور نفت ایران به صفر خواهد رسید و متوقف خواهد شد.

حسن روحانی که در نشست هیئت دولت و برای اعضای کابینه سخنرانی می‌کرد مسئولان دولت اسلامی را فراخواند تا خودشان را برای سال‌های آینده و خدمات بیشتر جهت مردم مهیا کنند و تاکید کرد که در این ایام باید برای رفع مشکلات مردم تحرک و فعالیت بیشتری انجام دهیم.

به گفته تحلیلگران این نخستین بار نیست که رئیس جمهور حکومت اسلامی چنین دلگرمی های می‌دهد و در واقع در این شرایط تلاش می کند که از طرفی از کودتای احتمالی علیه دولت خود به بهانه وخامت وضع اقتصادی جلوگیری کنند و دیگر اینکه بیم دارد با رسیدن به پرتگاه سقوط اقتصادی موجب بروز یک خیزش عمومی از سوی مردم ایران شود.

علیرغم وعده‌های حسن روحانی معاون اسحاق جهانگیری گفت صندوق‌های بازنشستگی ورشکست شدند و پولی برای پرداخت حقوق بازنشسته ها باقی نمانده است.

وی ضمن ابراز نگرانی از ذخیره پولی که کاهش یافته است گفت که به زودی پرداخت مستمری بازنشستگان با چالش بزرگی  روبرو خواهد شد.

جهانگیری که در کنفرانس منطقه ای سالمندی جمعیت ۲۰۱۸ سخن می‌گفت افزود بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از هزینه های صندوق بازنشستگی و ۱۰۰ درصد هزینه صندوق نیروهای مسلح توسط دولت تامین می‌شود

وی توضیح داد که به همین دلیل در سال‌های آینده در صندوق‌های بازنشستگی با چالش بزرگی روبرو خواهیم شد.

بازنشستگان  اخیرا در نقاط مختلف دست به تجمع می‌زنند و نسبت به مشکلاتی که به دلیل تورم شدید به وجود آمده اعتراض می‌کنند.