حسن روحانی گفت که برای مذاکره با آمریکا آماده است. سخنگویش، به بحران اقتصادی می پردازد

به دنبال سخنان حسن روحانی درباره سختی هایی که دولتش با آن روبرو می باشد، و فشار شدیدی که بر مردم وارد می آید، سخنگوی دولت نیز جزئیات بیشتری را درباره مشکلات حکومت، و وضع بسیار دشوار مردم، بیان داشت. مقامات دولت روحانی می کوشند چنین القاء کنند که همه مشکلات معیشتی ایران و بحران های اقتصادی در کشور، در بازگشت تحریم های آمریکایی ریشه دارد.

علی ربیعی،سخنگوی دولت‌ روحانی نیز امروز (دوشنبه) به دنبال اظهارت روحانی گفت  «باید بپذیریم که تحریم‌های این دوره با گذشته قابل مقایسه نیست، و حکومت ایران به علت تحریم های بین المللی  شرایط اقتصادی بدتری را متحمل شده است ».

ربیعی در عین حال افزوده گفت:  «ما از تحریم‌های گذشته تجربه اندوخته‌ایم تا عده‌ای مانند گذشته نتوانند سواستفاده کنند». اشاره سخنگوی دولت به این واقعیت بود که در دوران پیشین تحریم ها، گروهی از مقامات ارشد رژیم سودهای کلانی به جیب زدند که یک نمونه آن بابک زنجانی بود که می گویند بیش از یک و نیم میلیارد یورو پول به جیب زده است.

حسن روحانی، دیروز (یکشنبه) ‌ در سفر به خراسان شمالی گفت:  «در شرایط سختی زندگی می‌کنیم و تحریمی که علیه ملت ایران اعمال شد، اگر علیه هر ملت دیگری بود از پا در می‌آمد کشور  دوران سختی را سپری می کند».

گفتنی است که تحریم های آمریکایی، نه علیه مردم ایران، بلکه به هدف خشکاندن منابع مالی رژیم، برای متوقف ساختن برنامه های موشکی و اتمی و اعطای پول به سازمان های ترور می باشد.

وی افزود: ما همیشه برای مذاکره آماده‌ایم، همین ساعت و همین لحظه شما از زورگویی و تحریم دست بردارید و پای منطق و عقل برگردید ما آماده‌ایم.

روحانی می گوید: بعضی افراد  که در کارهای اقتصادی فعال بودند درابتدای تحریم ها در ماه‌های اول بد عمل کردند و با سو استفاده و سوداگری و با نفوذی که داشتند به ملت ایران ظلم کردند.

روحانی افزود: این سوداگران  دلار را از ما گرفتند تا کالاهای اساسی برای رفع نیاز مردم وارد کنند اما با عملکرد نادرست خود و با فرم‌های تقلبی به وظیفه خود عمل نکرده و مردم را دچار مشکل کردند.

حسن روحانی گفت:  با اطلاع می‌گویم شرایط ما از دوران جنگ سخت‌تر است؛ خدا را گواه می‌گیرم دولت با تمام قوا تلاش کرد؛ مردم و اکثر مسؤولان همراهی، اما عده‌ای هم ما و ملت را دور زدند.

حسین شریعتمداری مدیر مسوول تندرو روزنامه  کیهان تهران پیشتر گفته بود : رئیس‌جمهور و دولت درد مردم را می‌داند‌! و توضیح نمی‌دهند ؟آقای روحانی  از مشکلات مردم با‌خبرید و به قول خودتان، نیازی به طرح آن در رسانه‌ها ندارید؟! آیا با این سطح آگاهی از مشکلات مردم، خواستار اختیارات ویژه نیز شده‌اید؟!

وی افزود: با تلاش اعضاء دولت پس از توافق برجام از نظر اقتصادی، گشایش‌های خوبی در زمینه های  اقتصادی برای کشور به همراه داشتیم .

روحانی گفت:  اگر کسی امروز مدعی شود دولت ناکارآمد است و نتوانسته به مشکلات مردم توجه کند، سخنی ناصحیح و ناروا بر زبان آورده است. ما  در کشور مشکل داریم و در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنیم .

یک دیدگاه

  1. “تلاش اعضاء دولت”! چه عالی! پس حالا ببینیم که از خزانه کشور چند میلیارد دلار دیگر محو بشود.
    راستی “گشایش‌ اقتصادی” که از نظر حکومت ملاعی، فقط برای خران است، ترجمه پارسی اش چست؟

Comments are closed.