حسن روحانی یک بار دیگر با قرنطینه کردن تهران و شهرهای بزرگ دیگر به شدت مخالفت ورزید

روحانی  گفت: «به مردم در زمینه آب، برق، گاز و عوارض شهرداری و بدهکاری‌هایی که در این سه ماه خواهند داشت را به تعویق بیندازند و این مهلت هم داده شد»

حسن روحانی یکبار دیگر در مخالفت با قرنطینه کشور گفت : چیزی به اسم قرنطینه نداریم. نه امروز نه در نوروز قرنطینه‌ای نخواهد بود. پیروز حناچی شهردار تهران نیز  در این باره گفته که به دلیل تحریم‌ ها، توان تامین مایحتاج مردم را نداریم، تهران تحت هیچ عنوان قرنطینه نمی‌شود .

حسن روحانی، در نشست اقتصادی کشور گفت: بسته‌های حمایتی به ۳ میلیون نفر از افراد کم‌درآمد پرداخت خواهد شد و  برای ۴ میلیون خانوار دیگر وام ۴ درصدی بدون ضمانت در نظر گرفته شده است.

روحانی، افزود:  «افراد خیلی کم درآمد که در این روزها بیشتر دچار مضیقه می‌شوند مانند دست‌فروشان یا افرادی که به شکل موقت کار می‌کردند ،شامل ۳ میلیون نفر هستند و لیست آنها مشخص است؛ پیش‌بینی شده که در ۴ نوبت بسته حمایتی به آنها پرداخت شود».

گفته شده که   نخستین بسته حمایتی تا قبل از پایان سال و سه بسته حمایتی دیگر نیز در ماه‌های بهار ۹۹ پرداخت خواهد شد که مبالغی از ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان را شامل می‌شود.

روحانی  گفت: «به مردم در زمینه آب، برق، گاز و عوارض شهرداری و بدهکاری‌هایی که در این سه ماه خواهند داشت را به تعویق بیندازند و این مهلت هم داده شد».

او همچنین از مهلت سه ماهه وام‌ها به مردم و همچنین لغو محدودیت‌های بانکی برای صاحبان چک‌های برگشتی، برای همه کسب و کارها در این سه ماه خبر داده و در ارتباط با  حق بیمه سهم کارفرما گفت: «این حق در این سه ماه اسفند، اردیبهشت و فروردین به تاخیر می‌افتد و ملزم به پرداخت آن نیستند».

در شبکه های اجتماعی در ارتباط با حضور مقامات ارشد حکومت در کیش گزارش تصویری منتشر شده که در این فیلم نشان می دهد این مقامات با خانواده های خویش در سواحل زیبای این جزیره هستند.

کاربران نوشته اند: آقایان مخالف قرنطینه ایران در کیش خوش می‌گذرد؟

در ادامه این گزارش آمده که نزدیک به یک هفته است که تمام پروازهای کیش به استثنای پرواز مسئولان و اهالی کیش لغو شده است. و  هتل سورینت و بخشی از داریوش پر از بادیگارد و نیروی امنیتی است و تردد اطراف این دو هتل محدود شده است.

هم چنین فرودگاه کیش هم خدمات زیادی ارائه نمی‌دهد و تردد هلی‌کوپتر به همراه ماشین‌های منطقه آزاد بسیار زیاد شده است. شهرک صدف فاز ۲ و هتل ارم کیش هم میزبان بعضی رجال مذهبی هست که حضورشان به شدت محسوس است.

این در حالی که روحانی و مقامات حکومتی تاکید می کنند باید ورودی و خروجی شهرها را کنترل وبا  قرنطینه کردن شهرها مخالفت می کنند.