حسن نصرالله ادعا کرد: «اسرائیل از جنگ می‌هراسد و آماده یک جنگ دیگر نیست!»

حسن نصرالله سرکرده گروه ترویستی حزب الله لبنان، ادعا کرد که «اسرائیل از درگیری نظامی با گروه شیعی حزب الله لبنان هراس دارد و ایالات متحده به این خاطر علیه حزب الله دست به تحریم زده است که آمریکا واسرائیل در عملیات نظامی شکست خورده‌اند!»

حسن نصرالله در ادامه ادعاهای خود افزود: «آنچه که دشمن صهیونیست-آمریکایی در طول عملیات نظامی نتوانست به دست آورد، می خواهد از طریق تحمیل تحریم‌ها به مردم سوریه، محاصره فلسطینی‌ها در نوارغزه و کرانه غربی، ایجاد گرسنگی در یمن و قرار دادن حزب الله در لیست سیاه تروریستی به دست آورد.»

گروه تروریستی حزب الله و ارتش اسرائیل در سال ۲۰۰۶ وارد یک جنگ ۳۳ روزه شدند که طی آن ضربات سهمگینی به پیکره این گروه شبه نظامی وابسته به ایران و زیرساخت‌های شهرهای لبنان وارد آمد.

پس از آن درگیری، حزب الله با کمکهای مالی و نظامی رژیم ایران، توانست به بازسازی زرادخانه موشکی خود بپردازد و دهها هزار فروند موشک کوتاه برد و میان برد جدید به انبارهای خود بیافزاید که این موشکها قادرند به اهداف دورتری نسبت به پیش، در داخل خاک اسرئیل برسند.

اما در مقابل، سیستم دفاع موشکی اسرائیل نیز یکی از موثرترین و نیرومندترین سیستم های دفاع موشکی درجهان است که قادر است بسیاری از موشک های شلیک شده به سوی خاک اسرائیل را ردگیری و پیش از اصابت به هدف  منهدم سازد. دفاع هوایی اسرائیل در حال حاضر شامل «گنبد آهنین» است که برای انهدام موشک‌های کوتاه برد طراحی شده؛ سیستم دفاعی «پیکان (Arrow)» که موشک‌های بالستیک در خارج از جو زمین را هدف قرار می‌دهد و سیستم دفاع موشکی «دیوید اسلینگ» که برای ردیابی موشک‌های بالستیک تاکتیکی، موشک‌های متوسط تا دور برد و موشک‌های کروز که در محدوده ۴۰ تا ۳۰۰ کیلومتری شلیک شده اند، طراحی شده است.

رجزخوانی های حسن نصرالله در حالی است که با بی پول شدن رژیم ایران، حزب الله نیز با مشکلات مالی فراوانی روبرو گشته و برای تامین نیازهای مالی خویش، دست گدایی به سوی حامیانش دراز کرده است. حسن نصرالله پریروز (جمعه ۱۷ اسفندماه)، در سخنانی که از تلویزیون «المنار» وابسته به حزب الله لبنان پخش ‌شد، با اذعان به بی پول شدن حزب الله، اعلام کرد که این گروه نیاز به “کمک‌های مردمی” دارد.

حسن نصرالله در دیدار با علی خامنه ای؛ به گفته نصرالله، حزب الله لبنان از آب آشامیدنی گرفته تا موشکها و سلاحهای خود را از رژیم ایران دریافت می‌کند

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت امورخارجه آمریکا در امور ایران، به تازگی تاکید کرده است که دولت آمریکا با اعمال تحریمها علیه رژیم ایران، منابع مالی حماس و حزب‌الله لبنان را نیز هدف قرار داده است.

دولت آمریکا تمام شاخه های حزب الله لبنان را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده و این گروه را به طور کامل تحریم کرده است.