حسن نصرالله با تهدیدهای جنگی، چهره تروریستی خود را بیشتر نشان داد و هندوراس آن گروه را تحریم کرد

در همان حال که آخوند حسن نصرالله تهدید می کند که در گرفتن انتقال خون قاسم سلیمانی، همه سربازان آمریکایی و مقامات آن کشور در سراسر جهان در معرض خطر قرار دارند، و حتی خود پرزیدنت ترامپ نیز باید ترور شود، یک کشور دیگر آمریکای لاتین حزب الله لبنان را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد و آن را تحریم کرد.

کشور هندوراس در آمریکای لاتین اعلام داشت که ماهیت فعالیت های این سازمان تحت حمایت رژیم ایران کاملا تروریستی است و حزب الله لبنان جز آدمکشی هدفی ندارد و باید در فهرست گروه های آدمکش قرار گیرد و کاملا تحریم شود.

شمار زیادی از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، حزب الله را در فهرست گروه های ترور قرار داده و ارتباط با آن را تحریم کرده اند. مفهوم این اقدام آن است که حزب الله نمی تواند در آن کشورها به گردآوری کمک مالی بپردازد و یا به داد و ستد بانکی بپردازد. بدین سان، کانال پولشویی حزب الله نیز از طریق بانک های هندوراس مسدود می شود.

حزب الله در کشورهای آمریکای لاتین به فعالیت گسترده در قاچاق مواد مخدر مشغول است و از طریق آن قاره، می کوشد مواد مخدر به داخل ایالات متحده قاچاق کند.

دفتر ریاست جمهوری هندوراس اعلام کرد که فعالیت حزب الله در سراسر خاک آن کشور ممنوع است و دولت با اتخاذ این تصمیم به گواتمالا و بسیاری دیگر از کشورهای آمریکای لاتین می پیوندد که حزب الله را یک تشکل تروریستی در سراسر جهان می دانند.

آرژانتین و پاراگوئه از جمله کشورهای آمریکای جنوبی هستند که حزب الله را یک گروه تروریستی دانسته و مورد تحریم قرار داده اند.

در کنار ایالات متحده، کانادا و بریتانیا که حزب الله را یک سازمان تروریستی خوانده اند، پارلمان آلمان نیز با تصویت قطعنامه ای، حزب الله را یک سازمان تروریستی نام نهاده، ولی دولت آلمان هنوز در این مورد خود را متعهد نمی داند و قطعنامه تصویب شده، بدون اجرا مانده است.

رئیس جمهوری هندوراس، پرزیدنت خواه اورلندو آندرس یکی از دوستان کشور اسرائیل محسوب می ود و به پیروی از ایالات متحده، شهر اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته است

یک دیدگاه

  1. با این تهدیدهایی که نصرالله کرده و میکند و با کشتارهایی که باعث و بانیشان بوده ایا میتوان فرقی بین او و سلیمانی هلاک شده دید؟؟؟

Comments are closed.