حسن نصرالله به تقلید از حکومت ایران، تظاهرات مردمی در لبنان را به “آمریکا” نسبت داد

سرکردۀ گروه تروریستی حزب الله لبنان به تقلید از ادعاهای حکومت اسلامی ایران ادعا کرد که تظاهرات مردمی در لبنان علیه آن گروه، ساخته و پرداخته دشمنان، و به ویژه ایالات متحده بوده است. او تائید کرد که لبنان اکنون در وضع اقتصادی و سیاسی وخیمی به سر می برد و همه باید دست یاری بدهند تا بتوان بر این مشکلات چیره شد.

در شماری از تظاهرات مردمی در لبنان، شرکت کنندگان از جمله علیه حزب الله شعار می دادند و آن را مزدور حکومت ایران می خواندند که منافع ملی لبنان را به خطر انداخته است.

در گزارش ها آمده بود که حزب الله برای فرونشاندن آتش خشم مردم، گروهی از موتورسواران زنجیر به دست خود را مامور ساخته بود که به تظاهرکنندگان حمله برند و آنان را متفرق سازند. او اکنون ادعا می کند که این معترضی بازیچه دست آمریکا بوده اند و دولت واشنگتن است که موجب این اعتراضات مردمی شده است.

به دنبال تحریم های بانکی و مالی که ایالات متحده علیه نهادهای وابسته به حزب الله لبنان برقرار ساخت، اوضاع اقتصادی آن کشور رو به وخامت گرایید و مردم به خیابان ها آمدند تا علیه حزب الله و همچنین ناکارآمدی دولت به اعتراض بپردازند.

سعد حریری نخست وزیر اهل تسنن لبنان از دو هفته پیش کناره گیری خود را اعلام کرد و قرار است روز دوشنبه (پس فردا) تکلیف دولت آینده مشخص گردد.

تظاهرکنندگان در لبنان، خواستار تغییرات کامل در ساختار سیاسی کشور خود شده اند. حزب الله لبنان با اعلام کناره گیری سعد حریری مخالفت کرده بود، زیرا بیم دارد که این گروه نیز نفوذ خود را از دست بدهد.

سخنان مشاور ارشد سپاه پاسداران حکومت ایران که گفته بود رژیم می تواند با کمک حزب الله و از طریق خاک لبنان، اسرائیل را مورد حملات موشکی قرار دهد، در لبنان نیز بازتاب داشت و به مردم نشان داد که رژیم ایران، از خاک کشور آن ها به عنوان پایگاهی برای دست اندازی به یک کشور همسایه سوء استفاده می کند.

یک دیدگاه

  1. اخه شیطان زاده ی مفتخور که با خون ریخته شده ی ایرانیان و مال دزدیده شده اشان گردن کلفت شده ای و از راه دور هی نعره میزنی، ما ایرانیان عقل و چشم و گوش داریم و جنایت ها و دزدی های تو و امثال تو را خودمان سالها تجربه کرده ایم. پس احتیاجی به امریکا نداریم که برایمان انها را بازگو کند!!!
    در ضمن مردم لبنان با انکه اخوندهای اشغالگر ایران بسیار به انها کمک کرده اند حتما از عقلشان شروع به استفاده کرده اند و دیده اند که اخوندها و تو فقط یک مفتخور و تروریست پرور هستند و بس!!

Comments are closed.