حسن نصرالله: «تنها جمهوری اسلامی ایران در دنیا بود که جرات حمله موشکی به آمریکا را داشت».


آخوند حسن نصرالله سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان، که بی تردید، یگانه حامی پروپا قرص حکومت اسلامی ایران است، یک بار دیگر به تملق گویی نسبت به توان نظامی و تهاجمی نیروهای مسلح حکومت اسلامی ایران پرداخت و در تجلیل از قاسم سلیمانی و بزرگ نمایی قدرت او گفت: «تنها حکومت اسلامی ایران است که شهامت حمله موشکی به یک پایگاه آمریکایی را داشت.

نصرالله در وصف قاسم سلیمانی نیز گفت: «حاج قاسم، بهترین پرچمدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و در تمام دنیا بود».

سرکرده گروه تروریستی حزب الله که در شماری از مهمترین کشورهای جهان در لیست گروه های تروریستی قرار گرفته، تاکید کرد که حزب الله در هرکجا و همیشه در کنار حکومت اسلامی ایران ایستاده است.

در مورد افتخار کردن نصرالله به این که رژیم ایران نخستین حکومت جهان است که جرات کرده یک پایگاه نظامی آمریکا در خاک عراق را هدف موشک قرار دهد، هیچ کشوری خود را در حال جنگ با ایالات متحده نمی داند که به چنین حمله ای دست بزند.

رژیم ایران از روزی که به قدرت رسید، شعار “مرگ بر آمریکا” را به میدان آورد و خود را بزرگترین دشمن ایالات متحده توصیف کرد و حتی سفارتخانه آن کشور را با زیرپا گذاشتن همه تعهدات بین المللی اشغال کرد و دیپلمات ها را به گروگان گرفت و پایه گذار رشته تعرضاتی بود که در چارچوب آن، آمریکا با هلاک کردن قاسم سلیمانی، سیلی سختی به چهره رژیم ایران زد و حکومت خود را ناچار دید برای حفظ آبرو، به یک پایگاه نظامی در خاک کشوری که در همسایگی ایران قرار دارد، تعرض کند که نتایج آن برای حکومت تحقیرآمیز بود و نشان داد که توان تهاجمی سپاه پاسداران، تا حدودی، یک طبل توخالی است.

البته رژیم همچنان ادعا می کند که ده ها نفر و شاید صدها نفر در این حمله کشته شده اند. ولی پرزیدنت ترامپ گفته است که هیچ سرباز آمریکایی جان خود را از دست نداد و اقدام تلافی جویانه در هلاکت قاسم سلیمانی به هدف خود نرسید و ناکام ماند. شخص نصرالله تهدید کرده بود که سربازان آمریکایی اگر وارد جنگ با رژیم ایران گردند، با تابوت به کشورشان بازگردانده خواهند شد.

گفتنی است که همه کشورهای جهان حمله موشکی رژیم ایران به پایگاه آمریکایی را محکوم دانستند و تنها حسن نصرالله است که به تمجید از آن پرداخت.

گفته می شود که حزب الله لبنان، هر سال حدود پانصد میلیون دلار از رژیم ایران کمک مالی و تسلیحاتی می گیرد.

یک دیدگاه

Comments are closed.