حسن نصرالله زمینه کنار رفتن رژیم ایران از عملیات انتقام جویانه راآماده کرد

سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان، به نیابت از جانب حکومت اسلامی ایران، اسرائیل را به نابودی تهدید کرد. ولی او در عین حال سخنانی گفت که هدف از آن معاف کردن رژیم ایران از دست زدن به یک اقدام انتقام جویانه دیگر علیه اسرائیل بود – اقدامی که ممکن است موجب درگیری نظامی گسترده بین حکومت ایران و اسرائیل شود و رژیم را سخت به خطر اندازد.

حسن نصرالله، که خود را وکیل مدافع و سخنگوی رژیم ایران می داند، به شیوه آخوند احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، تهدید کرد که “اگر اسرائیل زا خطر قرمزهای تعیین شده توسط حکومت ایران تجاوز کند، این بار موشک های حکومت ایران قلب اسرائیل و مراکز جمعیتی آن را هدف قرار خواهند داد. آخوند احمد خاتمی نیز گفته بود “اگر اسرائیل دست از پا خطا کند، موشک های ایران شهرهای تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهند کرد. گفتنی است که بخش بزرگی از اهالی شهر حیفا عرب هستند که اکثر آن ها مسلمان می باشند.

در عین حال، سخنانی که حسن نصرالله درباره درگیری جنگی هفته گذشته بیان داشت، می تواند این گمان را ایجاد کند که رژیم ایران خود را در آن رویارویی پیروز می داند و براین تصور است که به اسرائیل تلفات و زیان سنگینی وارد آورده، و بنابراین، نیازی به انتقام جویی نیست.

اسرائیل هفته پیش اعلام داشت که در جریان رویارویی نظامی با سپاه قدس در خاک سوریه، بخش اعظم زیرساخت تسلیحاتی و اطلاعاتی آن را منهدم ساخته است. در اسرائیل ارزیابی شده بود که این ضربه چنان دردناک بوده که باید در انتظار عملیات انتقام جویانه رژیم ایران بود.

ولی اکنون نصرالله ادعا می کند که نه تنها اسرائیل پیروز نشده، بلکه ضربات سنگینی متحمل گردیده و پیروز این معرکه، همانا سپاه قدس بوده است. ظاهرا این شیوه استدلال می تواند نشان آن باشد که رژیم ایران صلاح نمی داند بیش از این، در جبهه نظامی، با اسرائیل در افتد.

نصرالله تائید کرد که درگیری هفته پیش با تعرض سپاه پاسداران علیه اسرائیل آغاز شد. البته او به صراحت از سپاه قدس در این جریان نام نبرد، ولی ادعا کرد که سخن فقط از ۲۲ فروند راکت نبوده، بلکه ۵۳ فروند راکت شلیک شده است.

نصرالله ادعا کرد که در این جریان تلفات و خسارات بسیار سنگینی به اسرائیل وارد شده، ولی حقایق را از دیدگاه شهروندان خود پنهان می سازد. آگاهان می گویند که نصرالله در این زمینه قیاس به نفس می کند که همیشه هر شکستی را “پیروزی درخشان” توصیف کرده است.

نکته مهم که ظاهرا ثابت می کند که رژیم ایران از انتقام جویی منصرف شده، و در شرائط کنونی آن را به سلاح خود نمی داند، این ادعای دروغین نصرالله بود که هدمه نقاط بمباران شده در خاک سوریه اماکن خالی بوده و زیان یا تلفاتی وارد نشده است.

اگر چنین باشد، ظاهرا نیازی نیست که رژیم ایران به انتقام جویی دست بزند و هیچ خط قرمزی نقض نشده و به گفته آخوند احمد خاتمی، اسرائیل هیچ غلطی نکرده است.

علیرغم این ارزیابی، ارتش اسرائیل و مقامات امنیتی و سیاسی به هوشیاری ادامه می دهند و تاکید می کنند که ممکن است تعرض تروریستی علیه اسرائیل و یا هدف های یهودی در جهان، بعدها رخ دهد.

در گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته شده بود که در جریان بمباران های اسرائیل، ۲۳ تن کشته شده اند که ۱۱ نفر آن ها افراد سپاه قدس بوده اند، شس تن سربازان سوری و چهار نفر بقیه حنگجویان تحت فرمان رژیم ایران گزارش شده اند.

12 دیدگاه‌

 1. با شادباش برای گشایش سفارت اسراییل در اورشلیم خدمت مردم دوست داشتنی ،باهوش ،زحمت کش اسراییل،گزافه گویی های حسن نصر الشیطان مفت خور و شکم باره از خشم و ناتوانی است،سالانه میلیارد دلار پول نفت ایران به این موجود داده می شود که با اقدامات تروریستی به مقاصد آیت الشیطان خامنه ایی و مزدورانش کمک کند.حال در آستانه سقوط قریب الوقع اقتصاد رژیم،نصرالشیطان از شدت خشم و نگرانی به خود می پیچد.زنده باد اسراییل.

  • درود بر اسراییل سرزمین مقدس علم و عمل و آزادی .خداوند این لیاقت را در اسراییل دید که انها را با قدرت و علم و ثروت برتری دهد و همین موجب حسودی دشمنان اسراییل خواهد شد ولی دشمنان اسراییل عزیز بدانند هرگز موفق نخواهند شد آسیبی به اسراییل برسانند چون خدا با اسراییل است و همه کشورهای پیشرفته مانند امریکا و ..هم با اسراییل متحد هستند و اسراییل هم به یاری خدا همیشه هوشیار و پیروز است .امین

 2. نباید موقعیت جغرافیایی اسراییل را نقطه ضعف آن تلقی کرد. نیروی دریایی اسراییل مجهز به زیردریایی های دلفین (ساخت آلمان) است. این کشتی‌ها توانایی حمل و پرتاب موشک‌های بالستیک اسراییلی را که مجهز به کلاهک هسته‌ای هستند؛ دارند. آنها میتوانند آن موشکها را از دریا (مدیترانه؛ خلیج فارس؛ عمان و اقیانوس هند) به سمت ایران پرتاب کنند. دیگر رجزخوانی‌های بی‌معنی و بی‌منطق از سوی ایران و مسلمانان کافی است. جنگ درواقع به طور استراتژیک و به سود اسراییل تمام شده است. علاوه بر این نکته که هیچگاه این جنگ با ایران نبوده است. ایرانیان باید به فکر منافع خودشان باشند. این منافع را جنگ با اسراییل تامین نمی‌کند.

 3. اتفاقا زمین و زمان زیر پای حکومت اخوندها را خالی کرده اند و مثل قورباغه ای در لجنزاری میماند که اگر قیر و قور نکند خفه می شود و اگر قیر و قور کند دهنش پر از لجن می شود و اینها همه اش بخاطر ستمی است که در حق ملت ایران کردند.. من جای ارتش اسرائیل بودم یک بار دیگر یک پس گردنی دیگر بهشون می زدم ببینم خودشان چه غلطی می توانند بکنند.

 4. ایران سعی دارد از درگیری مستقیم خودداری کند و از طریق عوامل خود در کشورهای دیگر عمل کند اما اسرائیل قبل از اینکه با گروه تروریستی حماس و حزبالشیطان درگیر شود باید با ایران درگیر شود. تا شاهرگ تغذیه مالی و تسلیحاتی تروریسم را بخشکاند.

 5. یکی نیست به حسن نصراله بگه پنهان کردن و وارونه جلوه دادن حقایق کار ایران است که توی چشم شهروندان نگاه می‌کند ومیگوید در ایران همه آزادند و…. ودیگر این که اسرائیل چگونه از شهروندانی حقایق را پنهان کرده است که خودشان در مناطق موشک باران شده حضور داشتند َ‌؟

 6. با درود خدمت زحمت کشان رادیو پیام اسراییل
  این حسن نص لیره بقول سوریها خیلی پر رو و شکم دریده شده و نمیفهمد چه میگوید امیدوارم روزی لبنان از دست این شیطان صفتان جمهوری اسلامی پاک شود
  من مدتی بیروت زندگی کردم و شهر زیبایی است ولی حزب شیطان ان را به یک شهر مرده تبدیل کرده است
  حیف از لبنان و کوه های زیبای ان

 7. درجواب به شخص بنام ایرانی دراین صفحه باید بگویم شما بااین حساب دقیق که از اسراییل نمودید احتمالا از نظامی یاروحانیون ویابسیجی باشید که طبق آموزه های اسلامی موقعیت اسراییل رادر گرا بارها قرار میدهید عزیز من هم مثل شما بودم دشمنم راطبق آموزه های اسلام اسراییل قرار دادم ومیخواستم اسراییل نابود شوداما سالها گذشت وفهمیدم دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست’نکن عزیز با خودت اینچنین نکن که بعد از سالها تف برذاتوروح خودبیندازید از افکار پلیدی که داشتی باور کن انسانیت داشته باشی ویاخواسته باشی داشته باشی دشمن واقعی رادر نزدیکی خود جایی بنام قم می یابی که اگر آن اندازه قزوین است وایران رابه تمسخر گرفته این ایران که دنیا رامیخواهد لت وپار کند’عزیزم اسرائیل که درفکر انفجارشی پراز کودک و زن و برعکس ایرانی که من دیده ام یا برابر ایران که توخوشحال باشی پراز باشعور است منطبق کتاب بیشعور حاویرکرمنت بیشعور یافتم ودر حال درمانم واکنون نام اسراییل زردشت کوروش ونقد ادیان برایم قداست یافته وازدین کشتوکشتار درحال کوچ یاکوچ یافته ام بیدار شو عزیز همراه شو عزیز همراه’آخوند همهمان رابه بدبختی انداخته اگر بچه دتری ببین که آینده آنهارا نابود کرده وحتی کالشان را همه منابع ومعادن رابه بادداده یا بار زده برود’ببخشید رادیس عزیز که ازطرف شما که دراینجا مظلوم واقع شدی جواب گفتم من به سختی بافیلتر شکن جواب ایرانی عزیز که احتمالا بدون دردسر نظر نوشته رادادم’

Comments are closed.