حسین امیرعبداللهیان، دستیار قالیباف ادعا کرد برخی از عاملان ترور فخری‌زاده دستگیر شده اند

دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی ادعا کرد که شماری از افرادی که ظاهرا در طراحی و اجرای ترور فخری زاده دست داشته اند شناسایی و بازداشت شده اند – ولی درباره جزئیات آن هیچ توضیحی نداد. محافل آشنا به امور ایران ابراز شگفتی کردند که چگونه ممکن است چنین خبر مهمی از زبان مشاور باقر قالیباف انتشار می یابد و آیا این امر نمونه دیگری از شدت گیری نبرد قدرت بین قالیباف و روحانی تلقی می شود و تا چه حد ممکن است درست باشد.

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه قالیباف در گفت‌گو با شبکه العالم، وابسته به حکومت  گفت:  آمران  ترور فخری‌زاده کارمند ارشد وزارت دفاع که پیشتر ترور شد، شناسایی و عاملان این واقعه شناسایی و بازداشت شدند.

دستیار ویژه رئیس مجلس گفت: در خصوص طراحان و عاملان ترور شواهد مختلفی وجود دارد که اسرائیل ها نقش داشتند اما آیا آنان به تنهایی و بدون همکاری مثلا سرویس آمریکا یا سرویس دیگری قادر بودند این کار را انجام بدهند قطعا قادر نبودند جزئیات این برای بخش های امنیتی ما مشخص شده اما تا تکمیل این تحقیقات ترجیح این است که ما خیلی جزئیاتی را اعلام نکنیم.

امیرعبداللهیان در ادامه گفت: عاملان اجرای این ترور که بخشی از آنها توسط دستگاه های امنیتی ما شناسایی و حتی دستگیر شده اند از عدالت فرار نخواهند کرد حتما برخورد قوی پشیمان کننده ای با آنها خواهد شد.

او افزود: قطعا عوامل وابسته به اسرائیل  بدون همکاری با سرویس‌های اطلاعاتی دیگر نمی‌توانستند مرتکب ترور شهید فخری‌زاده شوند.

امیرعبداللهیان گفت: عاملان اجرای این ترور که بخشی از آنها توسط دستگاه‌های امنیتی ما شناسایی و حتی دستگیر شده اند از عدالت فرار نخواهند کرد و حتما برخورد قوی پشیمان کننده ای با آنها خواهد شد، اما واقعیت این است که راجع به جزئیات این پروسه اطلاعاتی و امنیتی که وجود دارد برای برخورد با این شبکه من ترجیح می‌دهم متناسب با وضعیت پرونده و حساسیت هایی که وجود دارد دستگاه های ذیربط امنیتی که با اقتدار از امنیت حکومت  ایران سالها دفاع کرده و می‌کنند در زمان مناسب خودش اعلام خواهد شد.

او در حالی این سخنان را بیان می کند که خامنه ای یک روز پس از  ترور فخری زاده گفته بود امران و عاملان را پیدا کنید و در سخنان اش نامی از آمریکا و نه اسرائیل به میان نیاورده بود.