حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران در هشدار به ایالات متحده: «همه جا در تعقیب شما خواهیم بود»

پاسدار سلامی در دنباله تهدیدهای خود افزود: به هرگونه حمله احتمالی به ایران هشدار می دهیم و حمله محدود، محدود باقی نمی‌ماند

پاسدار حسین سلامی  فرمانده سپاه پاسداران نیز یک روز پس از آنکه ایالات متحده اعلام کرد شمار نیروهای نظامی خود را در عربستان و امارات متحده عربی افزایش می‌دهد، یکبار دیگر زبان به تهدی گشود و گفت رژیم ایران سربازان آمریکایی را تعقیب خواهد کرد و همه جا به آن ها آسیب خواهد رساند. سلامی که اکنون ماه های مدید است مرتبا به ارتش آمریکا هشدار می دهد، از جمله گفت: «در صورت حمله به ایران، ما اهل تنبیه و تعقیب هستیم. این را نشان داده‌ایم و نقطه امنی باقی نمی‌گذاریم، پس مراقب باشید و اشتباه نکنید».

فرماندهان سپاه پاسداران پیشتر اعلام کرده بودند که بیش از دو هزار هدف نظامی آمریکایی را در سراسر جهان نقشه برداری کرده اند و قادرند در ظرف دو روز، همه آن ها را نابود کنند.

پاسدار سلامی در دنباله تهدیدهای خود افزود: به هرگونه حمله احتمالی به ایران هشدار می دهیم و حمله محدود، محدود باقی نمی‌ماند.

سپاهی سلامی گفت : ما امروز جنگ‌های تدارکاتی خود را انجام داده‌ایم و مهیای هر سناریویی هستیم.

وزیر خارجه ایالات متحده حمله به تاسیسات نفتی عربستان را به ایران نسبت داده و آن را یک “اقدام جنگی” خوانده است. به دنبال این اتهام بود که پرزیدنت ترامپ دستور داد نیروهای بیشتری به منطقه فرستاده شود.

سناتور جمهوری‌خواه لیندسی گراهام که به پرزیدنت ترامپ، نزدیک است، خواستار اقدام نظامی علیه ایران شده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که پس از بررسی دست داشتن حکومت ایران در حمله به پالایشگاه آرامکو  مقامات پنتاگون “طیف وسیعی از گزینه‌های نظامی” در قبال ایران را در اختیار رئیس‌جمهور آمریکا قرار می‌دهند.

پاسدار  امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، نیز گفته بود که دو کشور ایران و آمریکا قصدی برای جنگ ندارند اما ممکن است درگیری ناگهانی نیروهای دو طرف منجر به جنگ شود.