پاسدار حسین سلامی: صلح اعراب و اسرائیل، هر دو را به پرتگاه می برد. در برابر آمریکا پیروز شدیم

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، از این که امیرنشین های حوزه خلیج فارس به اسرائیل نزدیک می شوند و با این کشور دست همکاری می دهند، ابراز ناخرسندی شدید کرد و مانند همیشه ادعا کرد که رژیم ایران قادر است به آسانی آن ها را نابود کند.

سپاهی سلامی در سخنان امروز خود (دوشنبه) ادعا کرد که ایالات متحده در تلاش خود برای آوردن رژیم ایران به پای میز مذاکره شکست خورده و در این پیکار، رژیم ایران بوده که به پیروزی رسیده است.

این سخنان در حالی است که پرزیدنت جو بایدن نیز در آخرین سخنان خود تاکید کرده که تحریم ها، فقط هنگامی به طور کامل برداشته خواهد شد که رژیم ایران به تعهدات برجامی باز گردد و برای همیشه از برنامه های اتمی دست بردارد.

پاسدار سلامی، در رابطه با صلح بین امیرنشین ها و اسرائیل گفت: «این یک ازدواج نامیمون است که برای هیچ یک از طرفین عاقبت خوشی نخواهد داشت».

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه سخنان خود افزود: «دوستی با صهیونیست ها، و امیرنشین ها همانند یک ازدواج نامبارک است هر دو طرف را به پرتگاه خواهد برد».

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران  سیاست فشار حداکثری ایالات متحده در برابر رژیم را شکست خورده دانست وی در این باره گفت: رژیم ایران توانسته آمریکا را به زانو درآورد وما در کمرشکن تحریم ها هستیم و توانستیم قویتر از پیش شویم.

فشار حداکثری سیاستی بود که در سه سال گذشته  از سوی دولت پرزیدنت ترامپ در پیش گرفته شد و به گفته کارشناسان این سیاست که بر پایه تحریم های گسترده از جمله تحریم فروش نفت استوار بود تا حد زیادی توانست رژیم را از لحاظ اقتصادی زمین گیر کند.

وی در ادامه ادعا کرد که پیشرفت های شگرفی که در زمینه نظامی انجام گرفته همه در دوران تحریم ها بوده و به آمریکا توصیه کرد قدرت و توانایی رژیم را قبول کند.

حسین سلامی که همواره در سخنانش ادعاهای زیادی در زمینه توانایی نظامی رژیم را مطرح می کند پیش از به هلاکت رسیدن قاسم سلیمانی در یک سخنرانی گفته بود ه اگر امریکا دست از پا خطا کند و مویی از سر یک ایرانی کم شود به گفته او کلک و پر آمریکا را بر باد خواهیم داد دیدیم که پس از کشته شدن قاسم سلیمانی رژیم هیچ اقدامی نکرد.

مقام‌های دولت بایدن می‌گویند سیاست‌های دولت ترامپ برای مهار رژیم ایران و کاهش خطر دستیابی رژیم به سلاح هسته‌ای موفق نبوده و از مقام‌های حکومت ایران خواسته‌اند که به اجرای تعهدات هسته‌‌ای خود در برجام برگردند تا تحریم‌ها را لغو کنند.

رژیم ایران در مقابل اعلام کرده است که آمریکا باید پیش از بازگشت به برجام یا همزمان با بازگشت به برجام، اقدام به لغو تحریم‌ها کند و پس از آن ایران شروع به بازگشت به تعهدات خود می‌کند.

در همین راستا، علی خامنه‌ای، روز گذشته  تأکید کرد که در صورت لغو تحریم‌ها توسط آمریکا، ایران اقدام به «راستی‌آزمایی» می‌کند تا «ببینیم که درست تحریم‌ها لغو شده، آن‌وقت به تعهدات برجامی برمی‌گردیم».

وی این تصمیم و اعلام آن را سیاست قطعی همه ارکان رژیم اسلامی دانست که همگان از آن پیروی می کنند.

در روزهای اخیر آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، خواستار همکاری ایران و آمریکا برای خروج از این بن‌بست شده بود.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، نیز روز ۱۵ بهمن گفت که آماده است تا «میانجی‌ صادقی» برای از سرگیری مذاکرات بین آمریکا و ایران باشد.

پیش از این، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، با هشدار درباره اجرای کامل این قانون توسط دولت ایران، خواستار افزایش تلاش‌های بین‌المللی برای نجات برجام شده بود.‎