حسین سلامی: با هر‌گونه تهدید مرزی برخورد قاطع و به موقع خواهیم داشت انگشت ما روی ماشه است 

پاسدار حسین سلامی‌ فرمانده کل سپاه پاسداران در جریان  بازدید از نوار مرزی شهرستان اصلاندوز  و سد میل مغان در استان اردبیل گفت:  امنیت پایدار در مرزها خط قرمز ماست و هرگونه ناامنی و تهدید در نوار مرزی که  موجب آسیب به امنیت و آرامش روانی مردم شود،  پذیرفته شدنی نیست.

او با اشاره به  رصد آخرین تحرکات منطقه قره داغ، افزود: دستورات لازم برای تامین بیشتر امنیت مناطق مرزی را صادر و بر  تقویت تمهیدات دفاعی – امنیتی متناسب با وضعیت مناطق پیرامونی،با حضور یگان‌های مستقر در مناطق مرزی در محل درگیری‌های اخیر،  تاکید کرد.

پاسدار سلامی  با اشاره به هرگونه تهدید علیه مرزهای حکومت  اسلامی ایران گفت: در عین حال تمهیدات و  پیش بینی های لازم برای برخورد قاطع و به موقع با هر نوع تهدید و یا تعرض مرزی علیه ایران اندیشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه ملت عظیم الشان ایران سختی‌ها را تحمل کردند؛ آنها خواهان عزت‌اند، افزود: امروز به‌برکت نشکستن باورهایمان، مردم توانسته‌اند محکم و استوار در مقابل تهدیدها و توطئه های  دشمنان بایستند و اراده خود را بر آنان تحمیل کنند.

جنگی که بین آذربایجان و ارمنستان بالا گرفته و پس از برخورد بسیاری از موشک ها و سقوط پهپادها در خاک ایران حالا رژیم ایران به دنبال تقویت امنیت خود در منطقه است.

تهران با ارسال تجهیزات نظامی و توپ و تانک به مرز قره باغ  علیا در پی آن نیز هست تا از مرزهای خود دفاع کند. خامنه ای  در آخرین سخنانش درباره درگیری های ارمنستان و آذربایجان،   ضمن حمایت از باکو برای بازپس گیری مناطق مورد مناقشه، گفته بود که از حضور تروریست‌ها در منطقه نیز بسیار نگران هستند

این اقدام پس از آن است که همه  تلاش ها و میانجی گری ها تاکنون بی نتیجه بوده و به آنچه که هم عباس عراقچی به عنوان طرح صلح پیشنهادی ایران به چهار کشور آذربایجان، روسیه، ارمنستان و ترکیه ارایه کرده مورد توجه قرار نگرفته و واکنش مثبتی به دنبال نداشته است

در ادامه این خبر خبرگزاری ایسنا نیز گزارش داد که “تعدادی از تجهیزات زرهی قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی قزوین”، به مناطق مرزی شمال غرب ایران فرستاده شد.

این در حالی است که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از ادامه درگیری‌های نظامی میان نیروهای این کشور و ارمنستان در مناطق آق دره و خوجاوند خبر داد.