حسین سلامی برنامه ارتش آمریکایی را برای تارومار کردن “کتائب حزب الله در عراق”، “سناریوی هالیوودی” توصیف کرد

در اوج شیوع بیماری کورونا در ایران، پاسدار حسین سلامی نسبت به برنامه ارتش آمریکا برای سرکوب کردن حزب الله عراق واکنش گزنده ای نشان داد.

فرمانده سپاه پاسداران که در شبکه های اجتماعی به مجیز گویی نسبت به رهبر حکومت معروف است، در این ارتباط گفت: دولت آمریکا باید به جای “سناریوهای هالیوودی و کشتار مردم در عراق” به فکر جان مردم کشورش در برابر کرونا باشد.

در روزهای اخیر گزارش هایی انتشار یافت که به موجب آن ها، ارتش آمریکا قصد دارد با انجام یک رشته عملیات، این گروه تروریستی وابسته به حکومت ایران را به طور کامل سرکوب کند. این گروه که “کتائب حزب الله” در عراق نامیده می شود، تا کنون چند بار قرارگاه های نظامی ایالات متحده در عراق را هدف حمله قرار داده، که آخرین آن ها هفته پیش بود.

پاسدار حسین سلامی  اشاره نکرده که منظورش کدام سناریو است ولی دوباره تاکید کرد که آمریکا باید منطقه خاورمیانه را ترک کند.

از هنگام هلاک شدن قاسم سلیمانی توسط ارتش آمریکا در نزدیکی خروجی فرودگاه بین المللی بغداد، حکومت ایران اعلام کرده که هدف راهبردی کنونی آن، بیرون راندن سربازان آمریکایی از عراق است.

برخی تحلیلگران می گویند سخنان این مقام نظامی جمهوری اسلامی می‌تواند اشاره به گزارش روزنامه نیویورک‌ تایمز باشد که در آن آمده است که پنتاگون دستور داده است که طرحی برای نابودی کتائب حزب‌الله در عراق تهیه شود.

گروه شبه‌نظامی کتائب حزب‌الله در عراق از مهم‌ترین گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت حکومت ایران در این کشور است.

در ادامه گزارش نیویورک تایمز امده است  که مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده خواسته است که آمریکا در واکنش به حملات منتسب به نیروهای مورد حمایت ایران در عراق، “اقدامات نظامی مهمی علیه حکومت ایران” انجام دهد.