حسین سلامی :  سپاه پاسداران برای کنترل قیام احتمالی مردم تحت نام مقابله با  کورونا،  پایگاه های مقاومت می زند

پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت:  باید  ۵۴ هزار پایگاه‌های مقاومت در کشور بایستی به پایگاه امدادگران و حافظان سلامت کشور تبدیل شوند.

او در ادامه مدعی شد که  بسته‌های معیشتی به آسیب‌دیدگان از کورونا در راه است و بزودی به دست انان می رسد.

حکومت ایران به شدت از آغاز اعتراضات دوباره در ایران به هراس افتاده است،  خامنه ای نیز در آخرین نشست خود تاکید کرده بود که باید پایگاه هایی در سطح شهرها برای کنترل قیام احتمالی زده شود تا آنرا کنترل کنند.

حسین سلامی، در ادامه افزود:  « قرار است طرحی را که با وزارت بهداشت هماهنگ کردیم از  ۲۰ آبان ماه شروع کرده و در نقاطی که ویروس کورونا سکونت دارد و از آنجا هم یک پلکانی برای تکثیر و توزیع و شیوع در سطح کشور قرار داده، به این نقاط انشالله حمله کنیم».

سال گذشته نیز در اعتراضات آبان ۹۸ شماری از نیروهای سپاه پاسداران تحت نام اورژانس به داخل دانشگاه ها رفته و شماری از دانشجویان معترض  را بازداشت و با آمبولانس به بازداشتگاه های سپاه بردند.

فرمانده سپاه پاسداران اوایل فروردین نیز گفته بود که  « دستگاه کرونا یاب با استفاده از ویروس دوقطبی که داخل دستگاه تعبیه شده تا شعاع صد متر هر نقطه‌ای که آلوده باشه در عرض ۵ ثانیه موفق میشه نقطه آلوده رو کشف کند..»

سلامی افزود:   ورود سپاه به مسئله مقابله با کورونا یک ماموریت ویژه است و سپاه همیشه ماموریت‌های خود را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

او گفت: اگر این بیماری به سرعت تشخیص داده شود و افراد بیمار در قرنطینه قرار گیرند و بتوانیم افراد سالم را از آنها جداسازی کنیم، زنجیره انتقال این بیماری به صورت طبیعی قطع خواهد شد.

فرمانده کل سپاه افزود: در شهرهایی که کنترل ورود و خروج صورت می‌گیرد سپاه‌های استانی و شهرستانی باید به  نیروی انتظامی کمک کنند.

شماری از کاربران نوشته اند: منظور سلامی از کنترل شهرها چیست ؟ آیا می خواهند پیش از نزدیک شدن به سالروز اعتراضات ابان ۹۸ تدارک ببینند ؟